Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
10 anmälda
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1kristina torstensson-anderssonSindarve Magi
16:45Vimmerbyortens RFHugo - Marcus 
2Kristin SamuelssonJever
16:52Kinda RFAkribori - Master 
3Åsa LindforsJR
16:59Nässjö RidklubbBriar - Amiral 
4Lovisa LundgrenBaywatch
17:06Vetlandaortens RFBayron - Eighty Eight Keys xx 
5Madeleine LindhExcell T
17:13Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx 
6Johanna QuistChanesca (SWB)
17:20Boxholms RKWarsteiner - Ganesco 
7Lina KarlssonRoncorde
17:27Vetlandaortens RFNoncorde - Bismarck 
8Christina AnderssonPomona
17:34VästerviksortenZinsky xx - Brabant 
9Liz KarlssonMay Day
17:41Fagereke RFCesam - Kaliber 
10Emmelie KarlssonDexter
17:48Ostkustens DRBriar - Bamtung 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
19 anmälda
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Lis Spange RibbholmNyholms Bonnet
14:10Kinda RFBolero SPH86 - Ofero SPH82 
2Kristina AdolfssonTariff
14:17Nässjö RidklubbLeuthen I - Swift 
3Madeleine LindhExcell T
14:24Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx 
4kristina torstensson-anderssonSindarve Magi
14:31Vimmerbyortens RFHugo - Marcus 
5Sandra SandahlJazzo (SWB)
14:38Vetlandaortens RFEpson - Tamburin 
6Johanna QuistChanesca (SWB)
14:45Boxholms RKWarsteiner - Ganesco 
7Eva JohanssonFlorinette
14:52Vimmerbyortens RF  
7Marie HuhtinenFideli MG
14:52Strömsholms RSFKarolinger - Bayron (SWB) 
8Hannah PalmquistWinzton Brandy
14:59Vetlandaortens RFNotariat - Probat 
9Anna SamuelssonGolden Queen
15:21Fagereke RFPorfyr - Astronomer xx 
10Kristin SamuelssonJever
15:28Kinda RFAkribori - Master 
11Marie JohanssonCarmen (F.2) (SWB)
15:35Målilla R&KSLemon - Zorn 
12Mirjam BlomsterBrixton
15:42Vimmerbyortens RF  
12Mirjam Blomstercamille
15:42Vimmerbyortens RFDardel - walör 
13Åsa LindforsJR
15:49Nässjö RidklubbBriar - Amiral 
14Christina AnderssonPomona
15:56VästerviksortenZinsky xx - Brabant 
15Lovisa LundgrenBaywatch
16:03Vetlandaortens RFBayron - Eighty Eight Keys xx 
16Paula HaglundTinnbori (SWB)
16:10RK UddenAkribori - Tip-Top 
17Marie KrantzLina (F. 2) (SWB)
16:17Nässjö RidklubbBriar (SWB) - Vancouver 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt C:2
11 anmälda
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Mirjam BlomsterBrixton
13:00Vimmerbyortens RF  
2Sandra SandahlJazzo (SWB)
13:05Vetlandaortens RFEpson - Tamburin 
3Eva JohanssonFlorinette
13:11Vimmerbyortens RF  
3Lis Spange RibbholmNyholms Bonnet
13:11Kinda RFBolero SPH86 - Ofero SPH82 
4Helen BizzottoMr Private Eye Y (SWB)
13:16Kinda RidklubbLanciano - Ralmé Z 
5Madeleine LindhLapsang
13:22Vimmerbyortens RFLipton - Abgar 
6Linnea SundmanCarmenzita
13:27Ostkustens DR  
6Marie HuhtinenFideli MG
13:27Strömsholms RSFKarolinger - Bayron (SWB) 
7Hannah PalmquistWinzton Brandy
13:33Vetlandaortens RFNotariat - Probat 
8Emelie DahlbergDiamond Aroma
13:38Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds 
8Mirjam Blomstercamille
13:38Vimmerbyortens RFDardel - walör 
 
till toppen

Lista 100 - Lista över Uppstallning Hästar
6 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
 Åsa LindforsJR
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral 
 Kristin SamuelssonJever
 Kinda RFAkribori - Master 
 kristina torstensson-anderssonSindarve Magi
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus 
 Mirjam Blomstercamille
 Vimmerbyortens RFDardel - walör 
 Mirjam BlomsterBrixton
 Vimmerbyortens RF  
 Liz KarlssonMay Day
 Fagereke RFCesam - Kaliber 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport