Vimmerbyortens RF 2010-09-11 - 2010-09-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-09-12 kl. 12:57
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C
Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C
Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Carina Kind
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linda Diaz Vallas Joel   195 195 67,241
  Vissmålens RK Xandino - Horsemosens Charlie Brown 1  
2 Kajsa Rosén Manilla   190 190 65,517
  Hultsfredsbygden   2  
 
3 Isabell Elmqvist Krabat IV   163 163 56,207
  Valdemarsviks RK Miclas Micado RNF 76 - Merrie Marshall RNF 1 3  
4 Frida Gudmunsén Taigans Pepperoni   162 162 55,862
  Vimmerbyortens RF Vernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 82 4  
5 Linnéa Rosén Grey Pearl   154 154 53,103
  Vimmerbyortens RF   5  
6 Sofia Bengtsson Beea   149 149 51,379
  Vimmerbyortens RF   6  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Carina Kind
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sanna Gustafsson Oldeberts Valentino   198 198 68,276
  Ljungby RK Valentino H - Oakley Bubbling On 1  
2 Klara Kågefors Oh,what a HERO   193 193 66,552
  Vimmerbyortens RF Marsvogel xx - Black Boy 2  
 
3 Lisa Karlsson Önnarps Laban   166 166 57,241
  Ishults SK Alladin - Öxenholm Marble Jr 3  
4 Lisa Jarl Fridolin   156 156 53,793
  Valdemarsviks RK   4  
5 Natalie Elmqvist Caenest Morgan   149 149 51,379
  Valdemarsviks RK Glantraeth King Flyer - Nebo Daniel 5  
6 Sara Bonds Mr Jonathan   147 147 50,690
  Vimmerbyortens RF   6  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori C
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Carina Kind
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linda Diaz Vallas Joel   186 186 66,429
  Vissmålens RK Xandino - Horsemosens Charlie Brown 1  
2 Kajsa Rosén Manilla   173 173 61,786
  Hultsfredsbygden   2  
 
3 Frida Gudmunsén Taigans Pepperoni   167 167 59,643
  Vimmerbyortens RF Vernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 82 3  
4 Isabell Elmqvist Krabat IV   155 155 55,357
  Valdemarsviks RK Miclas Micado RNF 76 - Merrie Marshall RNF 1 4  
5 Linnéa Rosén Grey Pearl   153 153 54,643
  Vimmerbyortens RF   5  
6 Sofia Bengtsson Beea   150 150 53,571
  Vimmerbyortens RF   6  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Carina Kind
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Lisa Karlsson Önnarps Laban   195 195 69,643
  Ishults SK Alladin - Öxenholm Marble Jr 1  
2 Sanna Gustafsson Oldeberts Valentino   188 188 67,143
  Ljungby RK Valentino H - Oakley Bubbling On 2  
 
3 Klara Kågefors Oh,what a HERO   178 178 63,571
  Vimmerbyortens RF Marsvogel xx - Black Boy 3  
4 Natalie Elmqvist Caenest Morgan   170 170 60,714
  Valdemarsviks RK Glantraeth King Flyer - Nebo Daniel 4  
5 Lisa Jarl Fridolin   144 144 51,429
  Valdemarsviks RK   5  
6 Sara Bonds Mr Jonathan   143 143 51,071
  Vimmerbyortens RF   6  
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linda Diaz Vallas Joel   218 218 68,125
  Vissmålens RK Xandino - Horsemosens Charlie Brown 1  
2 Kajsa Rosén Manilla   202 202 63,125
  Hultsfredsbygden   2  
 
3 Isabell Elmqvist Krabat IV   180 180 56,250
  Valdemarsviks RK Miclas Micado RNF 76 - Merrie Marshall RNF 1 3  
4 Frida Gudmunsén Taigans Pepperoni   180 180 56,250
  Vimmerbyortens RF Vernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 82 3  
5 Sophie Södergren Debüdantin   159 159 49,688
  Eksjöortens RF Napoleon - Vernons Vineyard 5  
6 Sofia Bengtsson Beea   157 157 49,063
  Vimmerbyortens RF   6  
7 Linnéa Rosén Grey Pearl     0  
  Vimmerbyortens RF      
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:0 Kategori D
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sanna Gustafsson Oldeberts Valentino   242 242 75,625
  Ljungby RK Valentino H - Oakley Bubbling On 1  
2 Lisa Karlsson Önnarps Laban   222 222 69,375
  Ishults SK Alladin - Öxenholm Marble Jr 2  
 
3 Klara Kågefors Oh,what a HERO   213 213 66,563
  Vimmerbyortens RF Marsvogel xx - Black Boy 3  
4 Natalie Elmqvist Caenest Morgan   201 201 62,813
  Valdemarsviks RK Glantraeth King Flyer - Nebo Daniel 4  
5 Matilda Svensson Fabian Pascal   200 200 62,500
  Målilla R&KS Okänd - Okänd 5  
6 Elin Gustavsson Dutch O'Seven   196 196 61,250
  Kinda Ridklubb okänd - okänd 6  
7 Lisa Jarl Fridolin   168 168 52,500
  Valdemarsviks RK   7  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori C
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Linda Diaz Vallas Joel   182 182 67,407
  Vissmålens RK Xandino - Horsemosens Charlie Brown 1  
2 Kajsa Rosén Manilla   172 172 63,704
  Hultsfredsbygden   2  
 
3 Frida Gudmunsén Taigans Pepperoni   155 155 57,407
  Vimmerbyortens RF Vernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 82 3  
4 Isabell Elmqvist Krabat IV   150 150 55,556
  Valdemarsviks RK Miclas Micado RNF 76 - Merrie Marshall RNF 1 4  
5 Sofia Bengtsson Beea   138 138 51,111
  Vimmerbyortens RF   5  
6 Sophie Södergren Debüdantin   137 137 50,741
  Eksjöortens RF Napoleon - Vernons Vineyard 6  
7 Linnéa Rosén Grey Pearl   134 134 49,630
  Vimmerbyortens RF   7  
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt C:1 Kategori D
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
Plats Ryttare Häst Premie C Totalt Procent
  Uppfödare Härstamning  
1 Sanna Gustafsson Oldeberts Valentino   203 203 75,185
  Ljungby RK Valentino H - Oakley Bubbling On 1  
2 Klara Kågefors Oh,what a HERO   186 186 68,889
  Vimmerbyortens RF Marsvogel xx - Black Boy 2  
 
3 Lisa Karlsson Önnarps Laban   182 182 67,407
  Ishults SK Alladin - Öxenholm Marble Jr 3  
4 Elin Gustavsson Dutch O'Seven   178 178 65,926
  Kinda Ridklubb okänd - okänd 4  
5 Natalie Elmqvist Caenest Morgan   155 155 57,407
  Valdemarsviks RK Glantraeth King Flyer - Nebo Daniel 5  
6 Lisa Jarl Fridolin   147 147 54,444
  Valdemarsviks RK   6  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport