Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Domare C: AnnCharlotte Holmstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofie DalengårdGood Caddy 20520566,129
 Bratteborgs RS (1)Good Future - Presto xx1 
2Therese GustavssonEweniquee 20520566,129
 Hakarps RyttarefROkänd - Okänd1 
3Anna WigeliusZeke 20220265,161
 Nässjö Ridklubb (1)Zephyr - Herkules3 
4Louise EllisonAlmina 20020064,516
 Hakarps RyttarefR (1)Nocturne - Utrillo4 
5Rebecka HermanssonRamses II 19819863,871
 Vimmerbyortens RF (1)Romeo - Urbino5 
5Angelica ÖstemarNelsson 19819863,871
 Hakarps RyttarefRBellini5 
 
7Susanna KlingstedtYlanus Gold 19619663,226
 Ishults SK (1)Hedlanda Good Boy - Bonaparte7 
7Therese MagnfältBianca (33) (SWB) 19619663,226
 Tenhults RF (1)De la Gardie - Bernstein7 
9Sandra HenryssonSaga Twist 19119161,613
 Bratteborgs RS (1)Akribori - Uttini9 
10Eva JohanssonRolls Royce (SWB) 19019061,290
 Tenhults RF (1)Royal - Good Future10 
11Gerd GärdeborgRomeo 18518559,677
 Nässjö Ridklubb (1)Master - Urbino11 
12Annelie RamnérMorning baronesse x 18418459,355
 Tenhults RFRed baron - Wildvogel12 
13Kristina AdolfssonTariff 18118158,387
 Nässjö RidklubbLeuthen I - Swift13 
14Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi 17917957,742
 Vimmerbyortens RF (1)Hugo - Marcus14 
14Linda BjörkmanAlmeto's Supreme 17917957,742
 Ishults SK (1)Almeto Z - Salient xx14 
16Åsa LindforsJR 17617656,774
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral16 
17Karin JonassonTequila Rose 17317355,806
 Nässjö Ridklubbokänd - okänd17 
18Mirjam BlomsterCalling Wild 17117155,161
 Vimmerbyortens RFokänd - okänd18 
19Elisabet Strid-EgeRossio da Broa 14514546,774
 Gamleby RK (1)baliador II - danubio19 
20Anna EgeMelodie 12812841,290
 Gamleby RK (1) 20 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
23 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: AnnCharlotte Holmstedt
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Louise EllisonAlmina 23423470,909
 Hakarps RyttarefRNocturne - Utrillo1 
2Therese GustavssonEweniquee 21321364,545
 Hakarps RyttarefROkänd - Okänd2 
3Rebecka HermanssonRamses II 20420461,818
 Vimmerbyortens RFRomeo - Urbino3 
4Sandra HenryssonSaga Twist 20420461,818
 Bratteborgs RSAkribori - Uttini3 
5Eva JohanssonRolls Royce (SWB) 20220261,212
 Tenhults RFRoyal - Good Future5 
5Susanna KlingstedtYlanus Gold 20220261,212
 Ishults SKHedlanda Good Boy - Bonaparte5 
 
7Anne LarsenSam´s Mystery 20120160,909
 Ishults SK (1)Sambesi7 
7Therese MagnfältBianca (33) (SWB) 20120160,909
 Tenhults RFDe la Gardie - Bernstein7 
7Sofie DalengårdGood Caddy 20120160,909
 Bratteborgs RSGood Future - Presto xx7 
10Mirjam BlomsterCalling Wild 19919960,303
 Vimmerbyortens RFDardel - walör10 
11Gerd GärdeborgRomeo 19819860,000
 Nässjö RidklubbMaster - Urbino11 
12Karin JonassonTequila Rose 19719759,697
 Nässjö Ridklubbokänd - okänd12 
13Kristina AdolfssonTariff 19619659,394
 Nässjö Ridklubb (1)Leuthen I - Swift13 
14Annelie RamnérMorning baronesse x 19319358,485
 Tenhults RF (1)Red baron - Wildvogel14 
15Christina AnderssonPomona 19119157,879
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant15 
16Annelie Af EkenstamYrja 18918957,273
 Vimmerbyortens RF (1)Peron 124 - Frippe 9116 
16Åsa LindforsJR 18918957,273
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral16 
18Christine KarlssonCher 18718756,667
 VästerviksortenRavell - Origo18 
19Kristin SamuelssonJever 18618656,364
 Kinda RFAkribori - Master19 
20Jimmy FrisellGiggolo 18318355,455
 Bratteborgs RS (1) 20 
20Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi 18318355,455
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus20 
22Agnes AdolfssonXaveco 16916951,212
 Gamleby RK (1) 22 
 Therese GustavssonEweniquee 21321364,545
 Hakarps RyttarefR (1)Okänd - Okänd  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport