Vimmerbyortens RF 2010-06-12 - 2010-06-13
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-06-14 kl. 14:43
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. B

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
44 anmälda, 36 startande, 9 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sofia PartanenTybalia  
 Mariestads RKKarandasj - Narcos II056,17
2Johanna EgermoFlorence  
 VästerviksortenLandlord - Jasper056,89
3Rebecka NyhlenSwing for Eagel  
 VästerviksortenElectro - Racot057,13
4Josefine SvenssonChiquita  
 Västerviksorten 057,73
5Malin BörjesonPicasso L  
 Grevagårdens RFPablo - Alexon D057,87
6Johanna PerssonTonora  
 Vetlandaortens RF 060,94
7Tova LindbäckPhilippa  
 Ölands RFStanford - Wildvogel xx061,19
8Mats TorstenssonGinger Rose  
 Ölands RFAs You like it - Grunewald061,49
9Agneta KarlssonGabriel QT  
 HultsfredsbygdenGoldlöwe - Anshan xx064,37
 
10Ida SöderberghDaylight  
 Nybro RidklubbChess - Asterix065,61
11Evelina GranströmCasorne KJ  
 RK UddenCasa Grande - Ahorn076,82
12Ida BrånängCnipperdolling  
 VästerviksortenContendro I - Atatuerk460,73
13Olly SwärdPoucetteCome Zi Come Za  
 Lidköpings RKRobin Z - Billion xx463,26
14Josefina NordlundVerdy  
 Vetlandaortens RFQudrum Dealubry - Landadel463,61
15Sofie EkbergUno  
   464,51
16Sandra FranssonElvira  
 Vimmerbyortens RFCardento - Erbstein464,67
17Jessica SternUndercover  
   465,51
18Olly SwärdPoucetteZsa Zsa Bloom  
 Lidköpings RKRobin Z - Billion465,69
19Elisabeth MalmströmSander  
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard466,99
20Jenny PaulssonMiriam  
 Värnamobygdens RFLandlord - Duell467,45
21Mikaela OvedalVirgio Daylight  
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z469,76
22Alexandra EdelborgStainless  
   469,93
23Angelica NilssonLou Bega  
 Ölands RFLacantus - Acobat II470,09
24Ida LindersonZinfandel  
 VästerviksortenCortez - Chirac471,99
25Michaela Gjörloff HenrikssonPriceless  
 Billdals RKLandfriese II - Pilot473,22
26Maja BacklerTipperary S  
   479,77
27Alexandra WennergrenCapris S  
 Billdals RK 860,49
28Lovisa KlingMay del Mar  
 VästerviksortenEverest - Marramas864,29
29Anna JohnssonLady Teemer  
 Borås FKAerline H - Charlie Boy xx864,89
30Sofie JakobssonWilma  
 VästerviksortenVon Velten - Lombard876,34
31Johanna EgermoPretty Woman  
 VästerviksortenBonaparte - Hertigen1264,02
32Joakim DidrikJawa  
 Eksjöortens RFJust 4 You (SWB) - Pomme Royal1266,72
33Hanna MorellLennox Lewis  
 Ölands RFLand Classic - Gloster2498,13
34Sandra FranssonLiverpool 32  
 Vimmerbyortens RFLandor S - Calypso IIUte. 
34Ida BrånängCyrano  
 VästerviksortenCanonicus - Noble Roi xxUtg. 
34Karin SköldCasus  
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xxUte. 
 Frida SvenssonCaramelle  
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto  
 Mats TorstenssonLaquest KJ  
 Ölands RFRobin Z - Hertigen  
 Josefina GunnarssonBianco  
 VästerviksortenCardento - Strong Statement xx  
 Emma SopelsaRomeo  
 Växjöortens FKCortus - Almeto Z  
 Nickie ExcellieRiosha  
 Jönköpings FKRobin Z - Urbino  
 Victoria DeringMunsboro Finton  
 Billdals RKOkänd - Okänd  
 Sandra FranssonLord Marco  
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac  
 Fanny HåkanssonC.Q. Z  
 Ölands RFCalvin Z - Quidam de Revel SF  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
8 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Per Arne PeterssonQuite May  
 Nääs RF 069,95
1Peter OttossonShoreline  
 VästerviksortenFeliciano - Atlantic Boy xx081,89
1Mats TorstenssonAkka S  
 Ölands RF 077,11
1katarina TorstenssonVerdum  
 Ölands RF 079,87
 
5Anna JosefssonElectra S  
 Vetlandaortens RFElmshorn - Cor de la Bryčre187,17
6Mats TorstenssonAfter Eight  
 Ölands RFRagazzo - Asterix484,03
6Josefina GunnarssonCelizto  
 VästerviksortenCellestial - Dobrock474,93
 Mats TorstenssonComet  
 Ölands RFCardento - Irco Marco  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
55 anmälda, 45 startande, 12 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sandra FranssonLiverpool 32   
 Vimmerbyortens RFLandor S - Calypso II069,16028,88
2Sofia PartanenTybalia   
 Mariestads RKKarandasj - Narcos II067,18030,90
3Rebecka NyhlenSwing for Eagel   
 VästerviksortenElectro - Racot071,43030,94
4Sandra FranssonElvira   
 Vimmerbyortens RFCardento - Erbstein069,02031,27
5Josefine SvenssonChiquita   
 Västerviksorten 065,99032,13
6Sara JohannessonMagia   
 Svarttorps RSReval - Kantusz062,99034,19
7Angelica NilssonLou Bega   
 Ölands RFLacantus - Acobat II072,91035,57
8Johanna PerssonTonora   
 Vetlandaortens RF 066,60036,03
9Michaela Gjörloff HenrikssonPriceless   
 Billdals RKLandfriese II - Pilot069,43036,24
10Mikaela OvedalVirgio Daylight   
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z070,84036,48
11Mats TorstenssonGinger Rose   
 Ölands RFAs You like it - Grunewald070,94037,60
12Josefina NordlundVerdy   
 Vetlandaortens RFQudrum Dealubry - Landadel067,49037,66
 
13Jenny PaulssonMiriam   
 Värnamobygdens RFLandlord - Duell064,83038,01
14Agneta KarlssonGabriel QT   
 HultsfredsbygdenGoldlöwe - Anshan xx067,40040,93
15Lovisa KlingMay del Mar   
 VästerviksortenEverest - Marramas062,87436,87
16Jessica SternUndercover   
   063,09442,14
17Josefina GunnarssonBianco   
 VästerviksortenCardento - Strong Statement xx076,27550,48
18Alexandra EdelborgStainless   
   067,10Utg. 
18Ida BrånängCyrano   
 VästerviksortenCanonicus - Noble Roi xx065,53Ute. 
18Ida LindersonZinfandel   
 VästerviksortenCortez - Chirac068,78Utg. 
18Tova LindbäckPhilippa   
 Ölands RFStanford - Wildvogel xx066,75Ute. 
22Olly SwärdPoucetteCome Zi Come Za   
 Lidköpings RKRobin Z - Billion xx439,30  
23Joakim DidrikJawa   
 Eksjöortens RFJust 4 You (SWB) - Pomme Royal464,07  
24Malin BörjesonPicasso L   
 Grevagårdens RFPablo - Alexon D464,89  
25Alexandra WennergrenCapris S   
 Billdals RK 465,54  
26Beatrice Henriksson2 Hot 4 U   
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy466,46  
27Olly SwärdPoucetteZsa Zsa Bloom   
 Lidköpings RKRobin Z - Billion466,50  
28Elisabeth MalmströmSander   
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard466,98  
29Ida BrånängCnipperdolling   
 VästerviksortenContendro I - Atatuerk467,54  
30Johanna EgermoPretty Woman   
 VästerviksortenBonaparte - Hertigen469,01  
31Ida SöderberghDaylight   
 Nybro RidklubbChess - Asterix471,99  
32Sofie JakobssonWilma   
 VästerviksortenVon Velten - Lombard587,99  
33Joakim DidrikChrysler   
 Eksjöortens RFCardento - Goldlöwe865,88  
34Anna JohnssonLady Teemer   
 Borås FKAerline H - Charlie Boy xx866,89  
35Elisabeth MalmströmCarisma Heart (SWB)   
 VästerviksortenCardento - Irco Mena869,24  
36Erika LorenssonAlabárdos Rabló   
 RK UddenOkänd - okänd869,93  
37Sofie EkbergUno   
   869,95  
38Johanna EgermoFlorence   
 VästerviksortenLandlord - Jasper881,30  
39Evelina GranströmCasorne KJ   
 RK UddenCasa Grande - Ahorn1192,27  
40Maja BacklerTipperary S   
   Ute.   
40Hanna MorellLennox Lewis   
 Ölands RFLand Classic - GlosterUte.   
40Johanna PerssonWelmoed   
 Vetlandaortens RFHold Up Premier - GoodtimesUte.   
40Karin SköldCasus   
 Grevagårdens RFCharisma II - Silver Look xxUte.   
40Johanna BernsholtElectric Trouble G   
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xxUte.   
40Pernilla JohanssonAsterix   
 Kinda RFOkändUte.   
 Alexandra ErikssonStanciano   
       
 Mats TorstenssonLaquest KJ   
 Ölands RFRobin Z - Hertigen    
 Frida PeterssonCapich   
 Gamleby RKAngard - Gont    
 Malin SandinZimona   
 MantorpsryttarnaSwift - Robin Z    
 Emma SopelsaRomeo   
 Växjöortens FKCortus - Almeto Z    
 Frida SvenssonCaramelle   
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto    
 Nickie ExcellieRiosha   
 Jönköpings FKRobin Z - Urbino    
 Sandra FranssonLord Marco   
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac    
 Victoria DeringMunsboro Finton   
 Billdals RKOkänd - Okänd    
 Fanny HåkanssonC.Q. Z   
 Ölands RFCalvin Z - Quidam de Revel SF    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Per Arne PeterssonQuite May  
 Nääs RF 073,54
1Josefine SvenssonCool porter S  
 Västerviksorten 071,14
1Peter OttossonShoreline  
 VästerviksortenFeliciano - Atlantic Boy xx071,15
1Viktoria KarlfeldtMr Cochran  
 VästerviksortenCasir Ask - Origo064,49
1Josefina GunnarssonCelizto  
 VästerviksortenCellestial - Dobrock067,46
 
6Mats TorstenssonAfter Eight  
 Ölands RFRagazzo - Asterix475,84
6Anna JosefssonElectra S  
 Vetlandaortens RFElmshorn - Cor de la Bryčre466,03
6Nikki MattssonCassidi Girl  
 Vetlandaortens RF 467,30
6Peter OttossonQuick Rouge  
 VästerviksortenQuidames Rubin - Guille Rock xx478,61
6Mats TorstenssonAkka S  
 Ölands RF 471,91
11Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena866,27
12Lina KarlssonDalwhinnie  
 Vetlandaortens RFQuite Easy - Lion D'or x1265,45
 Elin GladhDorinne  
 Tranås RidklubbSolos Carex - Damiro  
 Mats TorstenssonComet  
 Ölands RFCardento - Irco Marco  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
30 anmälda, 27 startande, 7 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann063,39034,91
2Alexandra ErikssonStanciano   
   056,58038,47
3Jennie HolmVrianda   
 Vetlandaortens RFPatijn - Batello065,06040,42
4Agneta KarlssonEnya-Csardiania   
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon062,91040,86
5Emma SimonssonVulcano   
   061,13043,25
6Madelene GustavssonNina   
 RK UddenTrombon - Pik Trumpf065,14043,79
7Emilia NilssonChanell-J   
 VästerviksortenCharon - Picard062,16045,68
 
8Martin StåhlforsQaramell   
 Ölands RFFeliciano - Anart061,71436,17
9Sara JohannessonMagia   
 Svarttorps RSReval - Kantusz057,86436,85
10Amanda OskarssonMiss Amazing   
 Vetlandaortens RF 062,67442,44
11Joakim DidrikChrysler   
 Eksjöortens RFCardento - Goldlöwe059,66442,51
12Elisabeth MalmströmCarisma Heart (SWB)   
 VästerviksortenCardento - Irco Mena059,29444,73
13Mikaela JonassonT.Wellie 5   
 Vetlandaortens RFGermus R - Coriander060,93446,82
14Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi - Mozart062,07850,47
15Johanna Torudd-OlssonQuite Good Guy   
 Ölands RFQuite Easy - Grunewald458,99  
16Erika LorenssonAlabárdos Rabló   
 RK UddenOkänd - okänd461,25  
17Hanna JohanssonGloqui Z   
 Anebyortens RKGlorial - Quick Star461,51  
18Linda BjörkmanAlmeto´s Supreme   
 Ishults SKAlmeto Z - Salient xx464,30  
19Johanna PerssonWelmoed   
 Vetlandaortens RFHold Up Premier - Goodtimes465,22  
20Anjelica IngemarsonBad Boy   
 Värnamo KappeledBeach Boy - Gourmet467,19  
21Angelica NilssonSchnecke   
 Ölands RFUskudar des Malais (SF) - Alpen Fürst468,15  
22Johanna BernsholtElectric Trouble G   
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xx783,12  
23Daniel PetersonStifling Boy   
 Ekenässjöns HSKCortus - Kadrilj1078,69  
24Frida AnderssonTrombon   
 Fagereke RFRoyal - Abbe1374,67  
25Josefin MagnussonCoral Bonfire   
 Vikbolandets RFCortez - DiplomatUte.   
25Beatrice Henriksson2 Hot 4 U   
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach BoyUte.   
25Pernilla JohanssonAsterix   
 Kinda RFOkändUtg.   
 Frida PeterssonCapich   
 Gamleby RKAngard - Gont    
 Malin SandinZimona   
 MantorpsryttarnaSwift - Robin Z    
 Nellan Söderquist WidenstedtWhite Feet   
 RK UddenOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Avd. B
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Anna JosefssonSportsman S  
 Vetlandaortens RF 066,94
1Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf066,83
1Lina KarlssonDalwhinnie  
 Vetlandaortens RFQuite Easy - Lion D'or x062,83
1Jennica HolmQlarissa af Pan  
 Nässjö RidklubbQuite Easy - Cortez063,20
1Angelica EgforsRay of Light  
 RK UddenPentagon - Labrador059,07
 
6Nikki MattssonCassidi Girl  
 Vetlandaortens RF 465,10
6Peter OttossonQuick Rouge  
 VästerviksortenQuidames Rubin - Guille Rock xx468,21
8Angelica NilssonGrann Zalento  
 Ölands RFGrannox - Artist864,94
 Elin GladhDorinne  
 Tranås RidklubbSolos Carex - Damiro  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
19 anmälda, 19 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Martin StåhlforsQaramell   
 Ölands RFFeliciano - Anart053,23028,59
2Anjelica IngemarsonBad Boy   
 Värnamo KappeledBeach Boy - Gourmet055,79032,13
3Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann057,36032,26
4Frida AnderssonTrombon   
 Fagereke RFRoyal - Abbe053,37033,77
5Agneta KarlssonEnya-Csardiania   
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon052,86034,89
 
6Emma SimonssonVulcano   
   053,79034,95
7Mikaela JonassonT.Wellie 5   
 Vetlandaortens RFGermus R - Coriander055,99035,80
8Angelica EgforsRay of Light   
 RK UddenPentagon - Labrador053,97038,64
9Nellan Söderquist WidenstedtWhite Feet   
 RK UddenOkänd - Okänd055,88038,75
10Emilia NilssonChanell-J   
 VästerviksortenCharon - Picard057,19040,18
11Madelene GustavssonNina   
 RK UddenTrombon - Pik Trumpf057,00438,82
12Angelica NilssonSchnecke   
 Ölands RFUskudar des Malais (SF) - Alpen Fürst162,40  
13Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi - Mozart453,70  
14Hanna JohanssonGloqui Z   
 Anebyortens RKGlorial - Quick Star454,82  
15Linda BjörkmanAlmeto´s Supreme   
 Ishults SKAlmeto Z - Salient xx563,12  
16Johanna Torudd-OlssonQuite Good Guy   
 Ölands RFQuite Easy - Grunewald665,33  
17Daniel PetersonStifling Boy   
 Ekenässjöns HSKCortus - Kadrilj769,95  
18Jennie HolmVrianda   
 Vetlandaortens RFPatijn - Batello876,27  
19Josefin MagnussonCoral Bonfire   
 Vikbolandets RFCortez - DiplomatUte.   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf060,45
1Ida LindersonArc-en-Ciel  
 VästerviksortenRoderik - Cortez057,47
 
3Anna JosefssonSportsman S  
 Vetlandaortens RF 162,74
4Martin StåhlforsMr Combat  
 Ölands RFTornesch - Irco Mena458,15
4Jennica HolmQlarissa af Pan  
 Nässjö RidklubbQuite Easy - Cortez451,98
4Angelica NilssonGrann Zalento  
 Ölands RFGrannox - Artist459,49
7Viktoria KarlfeldtQuite Beyond Paradise (SWB)  
 VästerviksortenQuite Easy - Windwurf1377,95
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Sofia PartanenTybalia   
 Mariestads RKKarandasj - Narcos II060,05034,00
2Frida PeterssonCapich   
 Gamleby RKAngard - Gont059,70038,50
3Sofia KlingstedtCasual Mena   
 Gamleby RKIrco Mena - Levantos II060,10039,00
4Amanda JohanssonMunsboro Tennessee   
 Vetlandaortens RFokänd065,00436,50
 
5Cornelia StenÅseniusRingo Star   
 Ölands RFPion - Edellmeister v Lommelhof055,20438,00
6Hanna JohanssonGloqui Z   
 Anebyortens RKGlorial - Quick Star056,40757,20
7Hanna HolmbergOlliwer   
 VästerviksortenOkänd - Okänd456,20  
8Johanna EgermoOphassia BS   
 VästerviksortenCarpaccio - Affido458,50  
9Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi - Mozart459,40  
10Linda BjörkmanAlmeto´s Supreme   
 Ishults SKAlmeto Z - Salient xx567,00  
11Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann567,80  
12Karin StriegelMajoliqa (SWB)   
 Oskarshamns RKMajim G - Willibald1472,60  
13Alexandra KarlssonGrace KJ   
   1781,20  
14Carina JohanssonLandetto   
 HultsfredsbygdenLandlord - MidasUte.   
 Frida SvenssonCaramelle   
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto    
 Agneta KarlssonEnya-Csardiania   
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon    
 Jessica KarlssonAmai   
 Vetlandaortens RFFeliciano (SWB) - Lasandos    
 Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sandra FranssonInkah  
 Vimmerbyortens RFCorland - Grundyman xx058,10
1Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs059,00
1Viktoria KarlfeldtQuite Beyond Paradise (SWB)  
 VästerviksortenQuite Easy - Windwurf061,00
 
4Ida LindersonArc-en-Ciel  
 VästerviksortenRoderik - Cortez456,50
4Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf460,70
4Sandra FranssonAkrobat  
 Vimmerbyortens RFAkribori - Eloge457,70
7Josefine SvenssonCool porter S  
 Västerviksorten 861,50
7Joakim DidrikBellman (SWB)  
 Eksjöortens RFStanford - Hill's Double xx856,20
 Ida BerglundLocantus MB  
 Hakarps RyttarefRLicanto - Rapallo  
 Sofie JakobssonChagazzo  
 VästerviksortenRagazzo - Neapel  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Amanda JohanssonMunsboro Tennessee   
 Vetlandaortens RFokänd051,30029,50
2Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann058,20029,70
3Karin StriegelMajoliqa (SWB)   
 Oskarshamns RKMajim G - Willibald054,90031,00
4Hanna HolmbergOlliwer   
 VästerviksortenOkänd - Okänd051,50032,40
 
5Sofia KlingstedtCasual Mena   
 Gamleby RKIrco Mena - Levantos II064,80033,80
6Cornelia StenÅseniusRingo Star   
 Ölands RFPion - Edellmeister v Lommelhof057,00034,40
7Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi - Mozart055,80428,00
8Ellen GustafssonMacon   
 Vimmerbyortens RFSupermax Macho - Didriksen055,00431,00
9Johanna EgermoOphassia BS   
 VästerviksortenCarpaccio - Affido050,30434,70
10Frida SvenssonMademanselle   
 Vimmerbyortens RF 056,20659,50
11Madeleine LindhExcell T   
 Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx462,50  
12Carina JohanssonDandini   
 HultsfredsbygdenCortez - Midas II852,80  
13Alexandra KarlssonGrace KJ   
   Ute.   
13rebecca stenströmEtan   
 Eksjöortens RFChess - JumperUte.   
13Malin Blixth JohanssonUtopia B (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSir Caletto - JasperUte.   
 Agneta KarlssonEnya-Csardiania   
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon    
 Marie TegnemoKarina   
 RK UddenAtol - Rewir    
 Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
16 anmälda, 12 startande, 3 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Josefine SvenssonUnder Cover  
 Västerviksorten 058,50
1Sofie JakobssonChagazzo  
 VästerviksortenRagazzo - Neapel057,40
1Ida LindersonArc-en-Ciel  
 VästerviksortenRoderik - Cortez056,40
1Sandra FranssonInkah  
 Vimmerbyortens RFCorland - Grundyman xx062,60
 
5Sandra FranssonAkrobat  
 Vimmerbyortens RFAkribori - Eloge460,30
5Joakim DidrikBellman (SWB)  
 Eksjöortens RFStanford - Hill's Double xx453,60
5Viktoria KarlfeldtTina D  
 Västerviksorten 463,50
8Therese LennartsonMaritza  
 Varbergs RK 853,50
9Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs1280,30
10Rebecka HermanssonClochette d´or  
 Vimmerbyortens RF 1369,40
11Louise KristianssonAmbra  
 Jump Club RSFArgentinus - Bellini2058,70
12Sarah JournathSnajper  
 Vimmerbyortens RFBerberys - Szuan22104,10
 Jessica KarlssonZira  
 Vetlandaortens RFquattro B  
 Sandra FranssonTamira  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Bayard  
 Ida BerglundLocantus MB  
 Hakarps RyttarefRLicanto - Rapallo  
 Helena GustavssonZelda (SWB)  
 Eksjöortens RFComefast xx - Playmate xx  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
16 anmälda, 13 startande, 6 placerade
IND. RESULTAT FRÅN LAGKLASSEN
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Frida SvenssonMademanselle  
 Vimmerbyortens RF 052,30
1Madeleine LindhLapsang  
 Vimmerbyortens RFLipton - Abgar057,60
1rebecca stenströmEtan  
 Eksjöortens RFChess - Jumper054,00
1Sandra FranssonTamira  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Bayard055,70
1Fanny BeijerPerfekts  
 Vimmerbyortens RFPedro - Frants060,90
1Malin Blixth JohanssonUtopia B (SWB)  
 Vimmerbyortens RFSir Caletto - Jasper058,50
 
7Sarah JournathSnajper  
 Vimmerbyortens RFBerberys - Szuan173,10
8Therese LennartsonMaritza  
 Varbergs RK 453,60
9Louise KristianssonAmbra  
 Jump Club RSFArgentinus - Bellini861,50
9Ida LindersonGolden Sam  
 VästerviksortenGoldmine xx - Irco Marco854,00
11Marie TegnemoKarina  
 RK UddenAtol - RewirUte. 
11Mathilda EdströmMr Doland  
 VästerviksortenOkänd - OkändUte. 
11Madeleine LindhExcell T  
 Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xxUte. 
 Rebecca SandvallKris Kross (SWB)  
 Oskarshamns RKHip Hop (SWB) - Stanford  
 Jessica KarlssonZira  
 Vetlandaortens RFquattro B  
 Helena GustavssonZelda (SWB)  
 Eksjöortens RFComefast xx - Playmate xx  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
2 anmälda, 2 startande
IND. RESULTAT FRÅN LAGKLASSEN
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Rebecka HermanssonClochette d´or  
 Vimmerbyortens RF 057,70
1Josefine SvenssonUnder Cover  
 Västerviksorten 058,80
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport