Klass 1 - Dressyr Lätt C:2 Preliminär
12 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
1Gustafsson EmmyNaomi
 Värnamobygdens RF  
2Emelie DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds 
3Nina SandbergWeltina Ö (F. 2) (SWB)
 Norrahammar TabergWeltman - Zorn 
4Cindy SävströmORICKS
 Isabergs RKFerro - Amethist 
5Viktoria BergmanWera af Värnanäs (8) (SWB)
 Värnamobygdens RFWarsteiner - Nocturne 
6Mirjam Blomstercamille
 Vimmerbyortens RFDardel - walör 
7Ylva HellgrenSascha
 Norrahammar TabergGold - Rubin Ladager 
8Beatrice MårtenssonDon Camillo a tout Bredager
 Isabergs RKTai Tananga - Touché 
9Lovisa GranbergTaginor
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd 
10Anna SchröderPomona III (SWB)
 Vimmerbyortens RFRagazzo - Zeppelin 
11Marie HanssonCalandro F
 Isabergs RKCalino - Utrillo 
12Malin StålklintBaileys (SWB)
 Isabergs RKLipton - Waldstern 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Preliminär
14 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
1Maria SjöstrandMagica De Hex II
 Värnamobygdens RFMyrens Wilbur RC - Öxenholm Marble Jr RC 
2Anna SchröderPomona III (SWB)
 Vimmerbyortens RFRagazzo - Zeppelin 
3Lovisa GranbergTaginor
 Norrahammar TabergOkänd - Okänd 
4Marie HanssonCalandro F
 Isabergs RKCalino - Utrillo 
5Cindy SävströmORICKS
 Isabergs RKFerro - Amethist 
6Mirjam Blomstercamille
 Vimmerbyortens RFDardel - walör 
7Viktoria BergmanWera af Värnanäs (8) (SWB)
 Värnamobygdens RFWarsteiner - Nocturne 
8Malin StålklintBaileys (SWB)
 Isabergs RKLipton - Waldstern 
9Annie CarlssonMonami (SWB)
 VästerviksortenPentagon (ex Paspartout) - Labrador 
10Ylva HellgrenSascha
 Norrahammar TabergGold - Rubin Ladager 
11Emelie DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds 
12Nina SandbergWeltina Ö (F. 2) (SWB)
 Norrahammar TabergWeltman - Zorn 
13Gustafsson EmmyNaomi
 Värnamobygdens RF  
14Beatrice MårtenssonDon Camillo a tout Bredager
 Isabergs RKTai Tananga - Touché 
 
till toppen

Lista 100 - Lista över Uppstallning Hästar Preliminär
1 anmälda
 
RyttareHäst
UppfödareHärstamning 
Ylva HellgrenSascha
Norrahammar TabergGold - Rubin Ladager 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport