Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
13 anmälda, 12 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Petronella WinbladhWilliam  
 Gamleby RK 050,50
1Karolin HultgrenBayrony  
 Bättreopps HSRobin Z - Partisan057,80
1Josefine FrodeRed Top  
 Eksjöortens RFokänd - okänd056,10
1Johanna EgermoMiss Maya (8) (SWB)  
 Tunabygdens HSKMazarin - Magini051,50
1Susanna KlingstedtYlanus Gold  
 Ishults SK 051,50
 
6Marie TegnemoKarina  
 RK UddenAtol - Rewir446,80
6Ida MyrénLa Luna  
 Ishults SK 450,60
8Maria JohansonConbea (SWB)  
 Oskarshamns RKBeach Boy - Phaeton x774,00
9Carina JohanssonDandini  
 HultsfredsbygdenCortez - Midas (ej kval. h.)857,80
9Linda PeterssonTina D  
 VästerviksortenDammen - Royal854,80
11Linda PeterssonDiego  
 Västerviksorten 27122,00
12AnnSofie JohanssonGorfordina  
 Gamleby RKStanford - LombardUte. 
 Camilla SvenssonBelamie  
 Vimmerbyortens RFBold Irish - Pegasus  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sofie JakobssonDafne (SWB)  
 Vimmerbyortens RFEtrusco - Levantos II056,80
1Anne LarsenSam Mystery  
 Ishults SK 049,80
1Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs058,40
1Maria WetterströmLittle Wind QT  
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Moulin xx055,10
 
5Agneta KarlssonEnya-Csardiania (SWB)  
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon878,00
6Alexandra KarlssonTamira  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - BayardUte. 
 Maria WetterströmPom Boy QT  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Robin Z  
 Fanny BeijerPerfekts  
 Vimmerbyortens RFPedro - Franz  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
23 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Tider möjliga för ridning i grupp eller enskilt
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa KlingClaudia   
 Falkens HSCorrado WL - Magritte064,40032,70
2Åsa HalvarssonLe Comte Y (SWB)   
 Kinda RFSir Caletto - Swift071,90034,30
3Lina SällbergBellona   
 Gamleby RKCagliostro - Ivigtut074,90036,90
4Michaela FriskDream On   
 Ostkustens DRDormelli - Westerlano075,70038,30
5Maria JohansonConbea (SWB)   
 Oskarshamns RKBeach Boy - Phaeton x080,00041,00
 
6Jennie GunnarssonPatricia   
 VästerviksortenKigali - Edwing067,90435,80
7Linda PeterssonDiego   
 Västerviksorten 070,70447,50
8Karolin HultgrenBayrony   
 Bättreopps HSRobin Z - Partisan468,50  
9Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto469,30  
10Johanna EgermoMiss Maya (8) (SWB)   
 Tunabygdens HSKMazarin - Magini473,50  
11Ida MyrénLa Luna   
 Ishults SK 475,10  
12Linda PeterssonTina D   
 VästerviksortenDammen - Royal478,00  
13Susanna KlingstedtYlanus Gold   
 Ishults SK 481,50  
14Anjelica IngemarsonStanzia   
 Värnamo KappeledStanford - Hertigen693,50  
14Alexandra KarlssonGrace Kj   
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald693,50  
16Cecilia NilssonZoul   
 Oskarshamns RKBlue Talk xx - Jazz866,60  
17Linda BjörkmanAlmetos Supreme   
 Ishults SK 881,50  
18Marie TegnemoKarina   
 RK UddenAtol - Rewir1687,60  
19Josefine FrodeRed Top   
 Eksjöortens RFokänd - okändUte.   
 Camilla SvenssonBelamie   
 Vimmerbyortens RFBold Irish - Pegasus    
 Carina JohanssonDandini   
 HultsfredsbygdenCortez - Midas (ej kval. h.)    
 Victoria GustafsonCeleste E   
 Vimmerbyortens RFCasir Ask - Mas Media xx    
 AnnSofie JohanssonGorfordina   
 Gamleby RKStanford - Lombard    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tider möjliga för ridning i grupp eller enskilt
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf084,20
1Jenny AmbrosianiCea (SWB)  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Cortez076,20
1Anne LarsenSam Mystery  
 Ishults SK 073,10
 
4Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs592,60
5Agneta KarlssonEnya-Csardiania (SWB)  
 HultsfredsbygdenStanford - Napoleon7100,00
6Maria WetterströmLittle Wind QT  
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Moulin xx1599,00
 Alexandra KarlssonTamira  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Bayard  
 Fanny BeijerPerfekts  
 Vimmerbyortens RFPedro - Franz  
 Maria WetterströmPom Boy QT  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Robin Z  
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
23 anmälda, 19 startande, 5 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Linda BjörkmanAlmetos Supreme   
 Ishults SK 052,90032,10
2Susanna KlingstedtEl Fajette   
 Ishults SK 054,40034,60
3Anne LarsenDelamic   
 Ishults SK 056,80038,00
4Lovisa KlingClaudia   
 Falkens HSCorrado WL - Magritte046,80038,10
5Marina MolinMarwin   
 Fagereke RFJunker - Courbett053,90038,50
 
6Pernilla JohanssonAsterix   
 F. HoppryttarnaOkänd053,00040,40
7Johanna EgermoPretty Woman   
 Tunabygdens HSKBonaparte - Hertigen054,00041,80
8Jennifer KarlssonAthletica   
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z055,70043,40
8Lina SällbergBellona   
 Gamleby RKCagliostro - Ivigtut059,80043,40
10Tove BirgerssonMatador   
 Kinda RFOkänd055,00043,50
11Anjelica IngemarsonStanzia   
 Värnamo KappeledStanford - Hertigen056,40043,70
12Michaela FriskDream On   
 Ostkustens DRDormelli - Westerlano058,90047,00
13Johanna BernsholtElectric Trouble G   
 Oskarshamns RK 057,80052,10
14Josephine DahlbergDiamond Aroma   
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds047,40438,00
15Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto054,00443,60
16Alexandra KarlssonGrace Kj   
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald055,00447,40
17Åsa HalvarssonLe Comte Y (SWB)   
 Kinda RFSir Caletto - Swift053,90457,00
18Cecilia NilssonZoul   
 Oskarshamns RKBlue Talk xx - Jazz454,00  
19Annica JohanssonMilord (SWB)   
 Oskarshamns RKLandlord - Cortez463,30  
 Jennie GunnarssonPatricia   
 VästerviksortenKigali - Edwing    
 Carina JohanssonOverlord   
 HultsfredsbygdenRobin Z - Elizar    
 Marielle WåhlstedtSar   
 Vimmerbyortens RFOkänd    
 Victoria GustafsonCeleste E   
 Vimmerbyortens RFCasir Ask - Mas Media xx    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Beatrice Henriksson2 Hot 4 U  
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy055,00
1Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf062,80
 
3Jennie GunnarssonBlackthorn Bansha  
 VästerviksortenOkänd452,40
3Jenny AmbrosianiCea (SWB)  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Cortez459,40
5Evelina GranströmCasorne KJ  
 RK UddenCasa Grande - AhornUte. 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A:0 Avd. A
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
18 anmälda, 15 startande, 4 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Susanna KlingstedtEl Fajette  
 Ishults SK 048,90
2Johanna EgermoPretty Woman  
 Tunabygdens HSKBonaparte - Hertigen049,30
3Anne LarsenDelamic  
 Ishults SK 049,60
4Evelina SvenssonCalista  
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez050,80
 
5Jennifer KarlssonAthletica  
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z053,60
6Linda KarlssonMarco  
 Vimmerbyortens RF 054,00
7Marina MolinMarwin  
 Fagereke RFJunker - Courbett055,40
8Tove BirgerssonMatador  
 Kinda RFOkänd057,70
9Johanna BernsholtElectric Trouble G  
 Oskarshamns RK 062,20
10Josephine DahlbergDiamond Aroma  
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds447,80
11Frida SvenssonCaramelle  
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto449,30
12Sissel JubergAviano 21  
 HultsfredsbygdenAurelio 1 - Landlord455,80
13Pernilla JohanssonAsterix  
 F. HoppryttarnaOkänd858,50
14Tove BirgerssonCoprina  
 Kinda RFSunshine Prince - Sober862,40
15Annica JohanssonMilord (SWB)  
 Oskarshamns RKLandlord - Cortez1078,10
 Jennie GunnarssonPatricia  
 VästerviksortenKigali - Edwing  
 Marielle WåhlstedtSar  
 Vimmerbyortens RFOkänd  
 Carina JohanssonOverlord  
 HultsfredsbygdenRobin Z - Elizar  
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
KLASSEN SPONSRAS AV VIMMERBY FODER
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Beatrice Henriksson2 Hot 4 U  
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy061,20
 
2Jennie GunnarssonBlackthorn Bansha  
 VästerviksortenOkänd457,60
3Evelina GranströmCasorne KJ  
 RK UddenCasa Grande - AhornUtg. 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport