Klass 4 - Dressyr Lätt A:3
16 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Vi tackar Hipoteket och Trädgården för sponsring
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Christina Petersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emma ZackrissonGant 18818860,645
 Sävsjö RidklubbGuinness - Kaliber1 
2Liz KarlssonMay Day 18518559,677
 Fagereke RFCesam - Kaliber2 
 
3Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi 18218258,710
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus3 
4Linda RyderstenKenzo (SWB) 17817857,419
 Vretagymnasiets HFMaraton - Ganesco4 
5Camilla JanssonQuidam de Camilia 17717757,097
 Nässjö RidklubbQuite Easy - okänd5 
6Elisabeth StenquistZebylon 16816854,194
 Eksjöortens RFKrius xx - Kaliber6 
7Madeleine LindhRamses II 16516553,226
 Vimmerbyortens RFRomeo - Urbino7 
9Emmelie Karlsson Utom tävlanDon Shuffle EK 20720766,774
 Ostkustens DRDon Schufro - Sandro Song  
 Maria FalkPaganini    
 HultsfredsbygdenPlayboy - Silbergraf  
 Erik JohanssonTanette    
 VästerviksortenTamburin - Iran  
 Ulrika BrünMarwin    
 Fagereke RFJunker - Courbett  
 Malin TellSpars    
 Kinda RFStart - Jumis  
 Christina AnderssonPomona    
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant  
 Maria FalkDolores    
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Weltmeyer  
 Maria FalkDon Henry    
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Longchamp  
 Maria FalkSixten    
 HultsfredsbygdenKrius xx - Napoleon  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2
21 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Vi tackar Hipoteket och Trädgården för sponsring
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Carina Kind
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Liz KarlssonMay Day 20220267,333
 Fagereke RFCesam - Kaliber1 
2Marie KrantzLina 20020066,667
 Nässjö RidklubbBriar - Vancouver2 
3Lina BjörkmanMirenya 19419464,667
 Kinda RF 3 
4Petra StrömbergFuriozo 19019063,333
 Boxholms RKKulak ox - Etat ox4 
4Hannah PalmquistWinzton Brandy 19019063,333
 Vetlandaortens RFNotariat - Probat4 
4Siri BäckSky High Balloon 19019063,333
 Vimmerbyortens RFSpectacular Tide - Diaglyphard4 
 
7Camilla PerssonBarcardi 18918963,000
 Kinda RFAlgarve xx - Herkules7 
7Linda RyderstenKenzo (SWB) 18918963,000
 Vretagymnasiets HFMaraton - Ganesco7 
9Eva ÖlanderPoesi 18618662,000
 Kinda RFPoet - Maximus9 
10Stina HultqvistTindra (SWB) 18518561,667
 Sävsjö RidklubbPrestige VDL - Happy Day10 
10Kristina AdolfssonTariff 18518561,667
 Nässjö RidklubbLeuthen I - Swift10 
10Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi 18518561,667
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus10 
13Åsa LindforsJR 18318361,000
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral13 
14Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB) 18218260,667
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini14 
15Elisabeth StenquistZebylon 17717759,000
 Eksjöortens RFKrius xx - Kaliber15 
16Maria FalkPaganini 17417458,000
 HultsfredsbygdenPlayboy - Silbergraf16 
17Mirjam BlomsterCalling Wild 17317357,667
 Vimmerbyortens RFokänd - okänd17 
18Camilla JanssonQuidam de Camilia 17217257,333
 Nässjö RidklubbQuite Easy - okänd18 
19Linn MobergBozanova (SWB) 15515551,667
 Kinda RFNobel - Cortez19 
 Maria FalkSixten    
 HultsfredsbygdenKrius xx - Napoleon  
 Piroschka FaschingDammit    
 Nässjö RidklubbBayron (SWB) - Opius  
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Vi tackar Hipoteket och Trädgården för sponsring
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Carina Kind
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Hannah PalmquistWinzton Brandy 18818867,143
 Vetlandaortens RFNotariat - Probat1 
2Lina BjörkmanMirenya 18718766,786
 Kinda RF 2 
3Petra StrömbergFuriozo 18518566,071
 Boxholms RKKulak ox - Etat ox3 
4Malin ZeilonSan Serrano 18018064,286
 Vimmerbyortens RFStanford - Gaston4 
5Mirjam BlomsterCalling Wild 17617662,857
 Vimmerbyortens RFokänd - okänd5 
 
6Camilla PerssonBarcardi 17517562,500
 Kinda RFAlgarve xx - Herkules6 
7Åsa LindforsJR 17217261,429
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral7 
7Stina HultqvistTindra (SWB) 17217261,429
 Sävsjö RidklubbPrestige VDL - Happy Day7 
9Eva ÖlanderPoesi 17117161,071
 Kinda RFPoet - Maximus9 
10Stina SjölanderDeputats 17017060,714
 Svarttorps RSDevejs - Gigess10 
11Gerd GärdeborgRomeo 16916960,357
 Nässjö RidklubbMaster - Urbino11 
12Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB) 16816860,000
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini12 
13Siri BäckSky High Balloon 16616659,286
 Vimmerbyortens RFSpectacular Tide - Diaglyphard13 
14Hanna StenbergZomira 16516558,929
 VästerviksortenRosario - Legaat14 
15Cajsa LindkvistMyBel 15915956,786
 Ekenässjöns HSK 15 
16Lis Spange RibbholmNyholms Bonnet 15815856,429
 Kinda RFBolero SPH86 - Ofero SPH8216 
17Nicole BorinBeckham (SWB) 15415455,000
 Eksjöortens RFBayron - Pontus17 
18Linn MobergBozanova (SWB) 14114150,357
 Kinda RFNobel - Cortez18 
19Mikaela HallbergAmadeus 13513548,214
 Vimmerbyortens RF 19 
20Anna OlssonLancelot 00 
 Fagereke RF   
 Elin FrodeHawthorn Hedge    
 Kinda RFThatching - Main Reef  
 
till toppen

Klass 5A - Dressyr Lätt B:2
17 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Vi tackar Hipoteket och Trädgården för sponsring
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Christina Petersson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Märta ClaessonLundinCapricorn CTH 20220267,333
 Kullabygdens RFBayron (SWB) - Chirac1 
2Marie JohanssonCarmen (F.2) (SWB) 19419464,667
 HultsfredsbygdenLemon - Zorn2 
3Gerd GärdeborgRomeo 17717759,000
 Nässjö RidklubbMaster - Urbino3 
 
4Eva StenssonGibson 17517558,333
 Ostkustens DRWeltman - Cyrano4 
5Malin ZeilonSan Serrano 16916956,333
 Vimmerbyortens RFStanford - Gaston5 
5Madeleine LindhRamses II 16916956,333
 Vimmerbyortens RFRomeo - Urbino5 
7Stina SjölanderDeputats 16616655,333
 Svarttorps RSDevejs - Gigess7 
8Nicole BorinBeckham (SWB) 16516555,000
 Eksjöortens RFBayron - Pontus8 
9Emma ZackrissonGant 16416454,667
 Sävsjö RidklubbGuinness - Kaliber9 
10Mikaela HallbergAmadeus 13213244,000
 Vimmerbyortens RF 10 
11Maria FalkDolores    
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Weltmeyer  
12Maria FalkDon Henry  0 
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Longchamp  
 Linn MobergBozanova (SWB)    
 Kinda RFNobel - Cortez  
 Ulrika BrünMarwin    
 Fagereke RFJunker - Courbett  
 Christina AnderssonPomona    
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant  
 Malin TellSpars    
 Kinda RFStart - Jumis  
 Elin FrodeHawthorn Hedge    
 Kinda RFThatching - Main Reef  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport