Vimmerbyortens RF 2011-08-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-08-25 kl. 15:47
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 Lag

Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
9 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB) 18318361,000
 Målilla R&KSAkribori - Davignon I1 
2Klara KågeforsFigaro 18018060,000
 Vimmerbyortens RFCaprimond - Good Future2 
 
3Lisa WihlborgCAF Whistle Jacket 17917959,667
 Grännabygdens RFLucentini - Allerliebste3 
4Annica HultmanKairos Akello (SWB) 17817859,333
 Kinda RFAkribori - Amiral4 
5Camilla SvenssonBelami 17717759,000
 Vimmerbyortens RF 5 
6Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB) 17617658,667
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini6 
7Emelie DahlbergDiamond Aroma 16716755,667
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds7 
8Matilda HögbergGigolo  0 
 Bratteborgs RSHector (SWB) - Rambo (SWB)  
 Mikaela HallbergLa Miro    
 Vimmerbyortens RFLasandos - Irco Marco  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag
Lagklass div 2
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB) 21421464,848
 Målilla R&KSAkribori - Davignon I1 
2Annica HultmanKairos Akello (SWB) 20920963,333
 Kinda RFAkribori - Amiral2 
3Klara KågeforsFigaro 20320361,515
 Vimmerbyortens RFCaprimond - Good Future3 
 
4Madeleine LindhExcell T 20120160,909
 Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx4 
4Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB) 20120160,909
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini4 
6Matilda HögbergGigolo 20020060,606
 Bratteborgs RS (1)Hector (SWB) - Rambo (SWB)6 
7Lisa WihlborgCAF Whistle Jacket 19519559,091
 Grännabygdens RF (1)Lucentini - Allerliebste7 
8Emelie DahlbergDiamond Aroma 19119157,879
 Vimmerbyortens RF (1)Aram - King of Diamonds8 
9Hanna AugustssonCeleste 18818856,970
 Bratteborgs RSOkänd - Okänd9 
 Mikaela HallbergLa Miro    
 Vimmerbyortens RFLasandos - Irco Marco  
 Camilla JanssonRiwal    
 Grännabygdens RFRichfield - Warsteiner  
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3 Lag
0 startande lag
Domare C: Christina Johansson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 Lag
Lagklass div 2
11 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Annika Rönning OlssonMagic Moment 20320365,484
 Vimmerbyortens RF (1)Nactus - Pajazzo1 
2Mirjam BlomsterCamille 19819863,871
 Vimmerbyortens RF (1)Dardel - Walör2 
3Madeleine LindhExcell T 18918960,968
 Vimmerbyortens RF (1)Corall - Bold Irish xx3 
 
4Kristina TorstenssonSindarve Magi 18718760,323
 Vimmerbyortens RF 4 
5Sandra StridhAshburne 17617656,774
 Grännabygdens RF (1)Argentan I - Perser xx5 
5Rebecca BergquistLapard 17617656,774
 Eksjöortens RFJeopardy - Herkules5 
7Frida UddhSaga Twist (SWB) 17417456,129
 Bratteborgs RS (1)Akribori - Uttini7 
7veronica höglundPiet A. 17417456,129
 Grännabygdens RF (1)Wobke 403 - Anne 3407 
9Malin HermanssonHarvest 16416452,903
 Bratteborgs RS (1)Quite Easy - Cardento9 
 Anneli DidrikBrizilla    
 Eksjöortens RFBriar (SWB) - Ceylon  
 Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB)    
 Målilla R&KSAkribori - Davignon I  
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3 Lag
0 startande lag
Domare C: Christina Johansson
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport