Vimmerbyortens RF 2008-04-20 - 2008-04-27
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2008-04-27 kl. 17:35
Klass 1 - Dressyr Lätt A:6
Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
Klass 4 - Dressyr Lätt A:2
Klass 5 - Dressyr Lätt B:1
Klass 6 - Dressyr Lätt C:1

Klass 1 - Dressyr Lätt A:6
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Emmelie KarlssonBritannia 31531573,256
 Ostkustens DRBriar - May Sherif1 
2Kristin SamuelssonChampion 31331372,791
 Kinda RFChapman - Happy Day2 
3Stephanie WretmoEnchante 28028065,116
 Jönköpings FKEverest - opius3 
 
4Ida BofeldtKilkenny (SWB) 27227263,256
 Nässjö RidklubbWarsteiner - Maraton4 
5Matilda LindqvistBintje 27027062,791
 Ekenässjöns HSKSacino - Dolomit5 
6Åsa BossonChapsy 26426461,395
 Ekenässjöns HSKChapman - Legend6 
6Lina LägervikCanetto 26426461,395
 Eksjöortens RFCampari M - Hartung6 
8Tina SvenssonTynellPluto Breziqa II 26026060,465
 Kalmarbygdens FK8 (336) Pluto Alda-28 - 1 (4081) Neapolitano XIII-38 
9Rebecka SerlanderPrince Dalshöj 25725759,767
 Kalmarbygdens FKDiamant9 
10Jenny GranlundHeman 23723755,116
 Eksjöortens RFCortez - Maraton10 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:4
13 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linda HermanssonEtan 29329371,463
 Vetlandaortens RFChess - Jumper1 
2Tina SvenssonTynellPluto Breziqa II 27327366,585
 Kalmarbygdens FK8 (336) Pluto Alda-28 - 1 (4081) Neapolitano XIII-32 
3Ulrika WretmoDarwin 26726765,122
 Jönköpings FKD-Day - Ceylon3 
 
4Rebecka SerlanderPrince Dalshöj 25025060,976
 Kalmarbygdens FKDiamant4 
5Annika Rönning OlssonMagic Moment 24824860,488
 Vimmerbyortens RFNactus - Pajazzo5 
5Jenny GranlundHeman 24824860,488
 Eksjöortens RFCortez - Maraton5 
7Marie EngströmAstaire 24524559,756
 Oskarshamns RKAram KWPN 2402 - Ciceron7 
8Katarina RosenqvistDebson 24424459,512
 Jönköpings FKChess - Romano8 
9Malin TellSpars 23423457,073
 Kinda RFStart - Jumis9 
10Christina AnderssonPomona 20620650,244
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant10 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt B:3
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Sofie LampaChili 24924975,455
 Kinda RFUttini - Kaliber1 
2Linda HermanssonEtan 23823872,121
 Vetlandaortens RFChess - Jumper2 
3Liz KarlssonMay Day 22722768,788
 Oskarshamns RKCesam - Kaliber3 
 
4Annika Rönning OlssonMagic Moment 22122166,970
 Vimmerbyortens RFNactus - Pajazzo4 
5Katarina RosenqvistDebson 21721765,758
 Jönköpings FKChess - Romano5 
6Marie HuhtinenAmazing 21021063,636
 Gamleby RKWarsteiner - Cheval Sansibar6 
7Malin TellSpars 19819860,000
 Kinda RFStart - Jumis7 
8Christina AnderssonPomona 18718756,667
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant8 
9Henrik JohanssonBenny Blixten 18518556,061
 Holavedens LantligaMaraton - Bartok9 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:2
VIMMERBY FODER SPONSRAR SEGERTÄCKE
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linda HermanssonEtan 30330370,465
 Vetlandaortens RFChess - Jumper1 
2Annica HultmanBenetton (SWB 29029067,442
 Kinda RFBellini - Urbino2 
 
3Jenny GranlundHeman 27627664,186
 Eksjöortens RFCortez - Maraton3 
4Annika Rönning OlssonMagic Moment 26626661,860
 Vimmerbyortens RFNactus - Pajazzo4 
5Marie HuhtinenAmazing 26426461,395
 Gamleby RKWarsteiner - Cheval Sansibar5 
6Anna CarlsonVollenweider 22422452,093
 Mjölby RidklubbCalliasso - Master6 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:1
19 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Linda HermanssonEtan 21821875,172
 Vetlandaortens RFChess - Jumper1 
2Sofie LampaChili 20220269,655
 Kinda RFUttini - Kaliber2 
3Isabella HultgrenBayatzo 19819868,276
 Vetlandaortens RFRagazzo - Jumper3 
4Anna-Laura GriesemannMialottha 19419466,897
 Ekenässjöns HSKMatula - westernstar4 
 
5Emelie LarssonChampion (SWB) 18618664,138
 Kinda RFChapman - Happy Day5 
6Marie HuhtinenAmazing 18518563,793
 Gamleby RKWarsteiner - Cheval Sansibar6 
7Michaela FriskDream On 18218262,759
 Ostkustens DRDormello - Westerland7 
8Jenny GranlundHeman 17817861,379
 Eksjöortens RFCortez - Maraton8 
9Anna CarlsonVollenweider 17517560,345
 Mjölby RidklubbCalliasso - Master9 
10Anna AhlströmEl Copijad 16916958,276
 Torestorps RFEldorado - Algomej10 
11Helene JohanssonSafari Dance 16616657,241
 Kinda RFStrong Statement - Efisio11 
12Madeleine LindhLapsang 16316356,207
 Tunabygdens HSKLipton - Abgar12 
13Elin AlexanderssonOfelia 16116155,517
 Överums HSFOkänd13 
14Eva ÖlanderPoesi 14514550,000
 Kinda RFPoet - Maximus14 
15Mikaela HallbergGay-Shamrock 10110134,828
 Vimmerbyortens RFShougan - Uttini15 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:1
10 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Domare C: Helena Eriksson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Isabella HultgrenBayatzo 18118167,037
 Vetlandaortens RFRagazzo - Jumper1 
2Anna-Laura GriesemannMialottha 17317364,074
 Ekenässjöns HSKMatula - westernstar2 
3Emelie LarssonChampion (SWB) 17117163,333
 Kinda RFChapman - Happy Day3 
 
4Eva ÖlanderPoesi 16016059,259
 Kinda RFPoet - Maximus4 
5Madeleine LindhLapsang 15715758,148
 Tunabygdens HSKLipton - Abgar5 
6Emma StrömbergExtasz 15615657,778
 Falkens HSMarzeleck - Rousseau6 
7Helene JohanssonSafari Dance 15515557,407
 Kinda RFStrong Statement - Efisio7 
8Anna AhlströmEl Copijad 15215256,296
 Torestorps RFEldorado - Algomej8 
9Lis Spange RibbholmNyholms Bonnet 14814854,815
 Kinda RFBolero SPH86 - Ofero SPH829 
10Ingela EbbessonGay Chamrock 14414453,333
 Vimmerbyortens RF 10 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport