Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori C + D
9 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mimmi SandvideWilliam 28728775,526
 RK UddenOkänd1 
2Maria HolmquistPercy Påpee 24324363,947
 Jönköpings FKCarolinas Foxglove - Uttini2 
 
3Alexzandra LeideborgGolden Dream 24224263,684
 MantorpsryttarnaOkänd3 
4Mimmi SandvideAmazing Dapple Grey 24124163,421
 RK UddenOkänd4 
5Alice FribergStalone 23723762,368
 Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo5 
6Amanda LjungkvistRemember Me 23623662,105
 Borås FKOkänd6 
7Caroline GyllenswärdMegara 22922960,263
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland7 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C + D
10 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Tider möjliga för ridning i grupp eller enskilt
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Maria HolmquistPercy Påpee 26226268,947
 Jönköpings FKCarolinas Foxglove - Uttini1 
2Caroline GyllenswärdMegara 25725767,632
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland2 
 
3Alexzandra LeideborgGolden Dream 25025065,789
 MantorpsryttarnaOkänd3 
3Amanda LjungkvistRemember Me 25025065,789
 Borås FKOkänd3 
5Maria HolmquistNaomi 24924965,526
 Jönköpings FKWester Aikema´s Nando - Condor xx5 
6Alice FribergStalone 24724765,000
 Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo6 
6Mimmi SandvideAmazing Dapple Grey 24724765,000
 RK UddenOkänd6 
8Josefine AnderssonMaybe 23123160,789
 Grankärrs GR 8 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C + D
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Mimmi SandvideWilliam 31131175,854
 RK UddenOkänd1 
 
2Maria HolmquistNaomi 26926965,610
 Jönköpings FKWester Aikema´s Nando - Condor xx2 
3Josefine AnderssonMaybe 26226263,902
 Grankärrs GR 3 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag Kategori B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
OBS DENNA KLASS KAN BLI DELAD I TVÅ DELAR.
Överdomare: Marianne Wallin
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
11Ebba LarssonLollipop 19819866,000
 Fagereke RF (1)Okänd11 
16Saga EklundMirakel Spektakel 18018060,000
 RK Udden (1)Coed Coch Targed - Kilbees Mr Jingle16 
21Hanna KarlssonGolden Tango 15615652,000
 Hultsfredsbygden (1) 21 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag Kategori C
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
OBS DENNA KLASS KAN BLI DELAD I TVÅ DELAR.
Överdomare: Marianne Wallin
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Fanny BergerstamUlricedahls Pommery 22022073,333
 RK Udden (1)Blue Chief RC - Pommac RC1 
2Emeline LindPride Penelope 21821872,667
 Fagereke RF (1)Orchis Morio - Stoatley2 
3Caroline GyllenswärdMegara 21021070,000
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland3 
 
4Jennifer KarlssonIsa 20920969,667
 Ekenässjöns HSK (1)Viggen 177 - Torjus 1504 
5Matilda KristianssonBilly Boy 20520568,333
 Kalmarbygdens FK (1)Okänd5 
9Johanna HermansonGrythöjdens Index 20320367,667
 Ekenässjöns HSK (1)Grythöjdens Eldorado RNF 140 - Burton Starlight RNF 249 
13Tove DanielssonEve´s Summer Flower 19519565,000
 Hultsfredsbygden (1)Chewano van de Langenvieuw13 
16Emma AbrahamssonDia bell 18018060,000
 RK Udden (1)Coed Coch Targed - Hedlands Gay Wonder16 
24Elin GustafssonBumble bee 14614648,667
 Ishults SK (1) 24 
 Julia EngströmTogan Girl    
 Oskarshamns RKOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag Kategori D
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
OBS DENNA KLASS KAN BLI DELAD I TVÅ DELAR.
Överdomare: Marianne Wallin
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
 
5Lisa KarlssonÖnnarps Laban 20520568,333
 Ishults SK (1)Alladin RC 66 - Öxenholm Marble Jr RC 615 
5Caroline GyllenswärdOh, What a Nice Surprice 20520568,333
 Gemlaortens SKMolenhorn´s Pasja - Wiko5 
5Matilda SvenssonFabian Pascal 20520568,333
 Vetlandaortens RFOkänd - Okänd5 
9Emma EdgrenOh, how i love you 20320367,667
 Hultsfredsbygden (1)Honeymoon Star - Satellit9 
12Sofie SvenssonSelect 19719765,667
 Fagereke RF (1)Zansibar RNF S- - Belmondo RNF12 
14Sara CarlssonNicodemus 19219264,000
 Kalmarbygdens FK (1) 14 
15Anna EdströmBostorp Sappo 18818862,667
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR15 
18Tove ArvidssonLudwig 17617658,667
 RK Udden (1)Wigwam PL - Nastapic DK18 
19Michelle EkelundPrince 17517558,333
 Ishults SK (1)Jarock ox - Oppreva Ben Quick19 
20Rebecka AlvarssonBayley´s 15815852,667
 Kalmarbygdens FK (1) 20 
22Anna EkGwendolyn Windflower 15215250,667
 Ekenässjöns HSK (1)Eduard - Pioner's Casper22 
23Anna OdéhnMax 15115150,333
 Fagereke RF (1)Zaminox - Bolero23 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag
6 startande lag
Domare C: Vivan Norrby
 
PlatsUppfödareLagnrProcent
  Lagledare
   RyttareHästSumma 
1Fagereke RFLag 168,111
  Marie Engström
 
   Emeline LindPride Penelope72,667 
   Ebba LarssonLollipop66,000 
   Sofie SvenssonSelect65,667 
   Anna OdéhnMax50,333 
2RK UddenLag 164,444
  Carina Reje Eklund
 
   Fanny BergerstamUlricedahls Pommery73,333 
   Saga EklundMirakel Spektakel60,000 
   Emma AbrahamssonDia bell60,000 
   Tove ArvidssonLudwig58,667 
3Ekenässjöns HSKLag 162,667
  Lotta Hermansson
 
   Jennifer KarlssonIsa69,667 
   Johanna HermansonGrythöjdens Index67,667 
   Anna EkGwendolyn Windflower50,667 
4Kalmarbygdens FKLag 161,667
   
 
   Matilda KristianssonBilly Boy68,333 
   Sara CarlssonNicodemus64,000 
   Rebecka AlvarssonBayley´s52,667 
5HultsfredsbygdenLag 161,556
   
 
   Emma EdgrenOh, how i love you67,667 
   Tove DanielssonEve´s Summer Flower65,000 
   Hanna KarlssonGolden Tango52,000 
6Ishults SKLag 158,444
   
 
   Lisa KarlssonÖnnarps Laban68,333 
   Michelle EkelundPrince58,333 
   Elin GustafssonBumble bee48,667 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B + C
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
12 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Caroline GyllenswärdMegara 19619670,000
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland1 
2Matilda KristianssonBilly Boy 18918967,500
 Kalmarbygdens FKOkänd2 
3Johanna HermansonGrythöjdens Index 18618666,429
 Ekenässjöns HSKGrythöjdens Eldorado RNF 140 - Burton Starlight RNF 243 
 
4Fanny BergerstamUlricedahls Pommery 18418465,714
 RK UddenBlue Chief RC - Pommac RC4 
5Tove DanielssonEve´s Summer Flower 17017060,714
 HultsfredsbygdenChewano van de Langenvieuw5 
6Emma AbrahamssonDia bell 16216257,857
 RK UddenCoed Coch Targed - Hedlands Gay Wonder6 
7Saga EklundMirakel Spektakel 15315354,643
 RK UddenCoed Coch Targed - Kilbees Mr Jingle7 
8Hanna KarlssonGolden Tango 15015053,571
 Hultsfredsbygden 8 
9Frida GudmunsénTaigans Pepperoni 14714752,500
 Vimmerbyortens RFVernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 829 
10Elin GustafssonBumble bee 13313347,500
 Ishults SK 10 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
10 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Cornelia MobergPhaffner 18618666,429
 Kinda RFDart Light RNF113 - Alcazar ox1 
2Anna EdströmBostorp Sappo 18118164,643
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR2 
 
3Emma EdgrenOh, how i love you 18118164,643
 HultsfredsbygdenHoneymoon Star - Satellit2 
4Lisa KarlssonÖnnarps Laban 17517562,500
 Ishults SKAlladin RC 66 - Öxenholm Marble Jr RC 614 
5Caroline GyllenswärdOh, What a Nice Surprice 17317361,786
 Gemlaortens SKMolenhorn´s Pasja - Wiko5 
6Sara CarlssonNicodemus 16416458,571
 Kalmarbygdens FK 6 
7Rebecka AlvarssonBayley´s 14314351,071
 Kalmarbygdens FK 7 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport