Vimmerbyortens RF 2011-06-12
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-07-25 kl. 13:22
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. B

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
22 anmälda, 18 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Evelina SvenssonCalista500,00 kr  
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez048,00038,50
2Susanna KlingstedtYlanus Gold400,00 kr  
 Ishults SKHedlanda Good Boy - Bonaparte051,30039,40
3Zolita LundgrenOakhill Duchess300,00 kr  
  Chess - Urbino046,60041,10
4Pernilla JohanssonAsterix200,00 kr  
 Kinda RFOkänd053,10042,80
5Gabriella HolmströmAgathon130,00 kr  
 Vetlandaortens RFAerline H - Artist044,40043,60
 
6Johanna GreiffLiberty   
 Heda RidklubbLibero H - Nimmerdor050,40043,80
7Staffan LindhGrand Evito   
 Kinda RidklubbCasa Grande - Electro052,70046,10
8Jennie JohanssonArrogatio   
 Växjö RidklubbAlmeto Z - Ivigtut056,20770,10
9Elinor PyrellMyllennium   
 Växjöortens FKCortus - Utrillo052,80Ute. 
10Maria GustavssonPearl   
 NyckelryttarnaGoldmine xx - Okänd160,40  
11Lovisa KlingMarco Jr Del Mar   
 VästerviksortenOkänd - Okänd448,90  
12Ida LindersonMartéz   
 VästerviksortenRobin Z - Maraton451,30  
13Daniel PetersonStifling Boy   
 Ekenässjöns HSKCortus - Kadrilj452,10  
14Helen BizzottoEvigon   
 Kinda RidklubbPentagon (ex Paspartout) - Electro454,30  
15Johanna NyströmSimple Toscana   
 Jönköpings FKOkänd - Okänd454,70  
16Elina BrånängJarathon   
 VästerviksortenQuite Easy - Favory563,20  
17Madeleine LindhExcell T   
 Vimmerbyortens RF 853,30  
18Nellan Söderquist WidenstedtWhite Feet   
 RK UddenOkänd - OkändUte.   
 Sarah JournathSnajper   
 Vimmerbyortens RFBerberys - Szuan    
 Lisa SundquistUletta S   
 Kalmar HästspHSKNo Limit - Boreas    
 Elin JohanssonIrish Mist CAF   
 Kinda RidklubbCrannagh Hero - Goldhardz    
 Martina NyhlenHattrick   
 VästerviksortenCardento - Maraton    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Viktoria KarlfeldtQuite Beyond Paradise  
 VästerviksortenQuite Easy - Windwurf052,00
 
2Linn EngelholmMay-Day  
 Kalmar HästspHSKLempreur de Thurin (SF) - Irco Marco769,80
3Ida LindersonRodos  
 VästerviksortenRobin Z - Mowgli977,50
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
28 anmälda, 23 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Jenny MelkerssonAlmira van´t Hageland500,00 kr  
 Eksjöortens RFOrlando - Sir de Verneuil xx054,70032,50
2Zolita LundgrenOakhill Duchess400,00 kr  
  Chess - Urbino049,40034,00
3Elina BrånängJarathon300,00 kr  
 VästerviksortenQuite Easy - Favory054,30034,70
4Evelina SvenssonCalista200,00 kr  
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez049,00034,80
5Johanna GreiffLiberty130,00 kr  
 Heda RidklubbLibero H - Nimmerdor053,40035,50
6Susanna KlingstedtYlanus Gold130,00 kr  
 Ishults SKHedlanda Good Boy - Bonaparte053,80035,90
 
7Helen BizzottoEvigon   
 Kinda RidklubbPentagon (ex Paspartout) - Electro057,10037,00
8Daniel PetersonStifling Boy   
 Ekenässjöns HSKCortus - Kadrilj053,40043,40
9Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi (Gambler) - Mozart054,00434,10
10Joline PeterssonCamilla   
 VästerviksortenCamiros - Ligorett054,00435,60
11Staffan LindhGrand Evito   
 Kinda RidklubbCasa Grande - Electro053,10436,00
12Ronja JohanssonKim af Tollstad   
 MantorpsryttarnaQuite Easy - Thai King xx (IRE)053,50441,40
13Johanna NyströmSimple Toscana   
 Jönköpings FKOkänd - Okänd056,10842,60
14Jennie JohanssonArrogatio   
 Växjö RidklubbAlmeto Z - Ivigtut056,40Ute. 
15Lovisa KlingMarco Jr Del Mar   
 VästerviksortenOkänd - Okänd447,50  
16Ida LindersonMartéz   
 VästerviksortenRobin Z - Maraton454,30  
17Maria GustavssonPearl   
 NyckelryttarnaGoldmine xx - Okänd561,60  
18Madeleine LindhExcell T   
 Vimmerbyortens RF 855,00  
19Gabriella HolmströmAgathon   
 Vetlandaortens RFAerline H - ArtistUte.   
19Elinor PyrellMyllennium   
 Växjöortens FKCortus - UtrilloUte.   
19Beatrice Henriksson2 Hot 4 U   
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach BoyUte.   
19Pernilla JohanssonAsterix   
 Kinda RFOkändUte.   
19Zolita LundgrenOakhill Giltedge   
  Goldlöwe - UrbinoUte.   
 Lisa SundquistUletta S   
 Kalmar HästspHSKNo Limit - Boreas    
 Nellan Söderquist WidenstedtWhite Feet   
 RK UddenOkänd - Okänd    
 Sarah JournathSnajper   
 Vimmerbyortens RFBerberys - Szuan    
 Elin JohanssonIrish Mist CAF   
 Kinda RidklubbCrannagh Hero - Goldhardz    
 Lisa SundquistAlfons   
 Kalmar HästspHSKLafitte - Pik Bube    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning bed. A Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Linn EngelholmMay-Day  
 Kalmar HästspHSKLempreur de Thurin (SF) - Irco Marco470,20
1Sofie JakobssonChagazzo  
 VästerviksortenRagazzo - Neapel469,60
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
31 anmälda, 28 startande, 7 placerade
Premier
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Tiffany CarlgrenPavarotti550,00 kr  
 Bankeryds RKAhorn - Le Val Blanc047,20036,30
2Zolita LundgrenOakhill Giltedge450,00 kr  
  Goldlöwe - Urbino044,30037,20
3Elin GladhDorinne350,00 kr  
 Tranås Ridklubb 048,90038,00
4Jenny PerssonGolden Fire250,00 kr  
 VästerviksortenManfield - Irco Mena047,70039,20
5Ida LindersonDuwall140,00 kr  
 VästerviksortenWarsteiner - Trofé047,40039,90
6Angelica NilssonLou Bega140,00 kr  
 Ölands RFLacantus - Acobat II048,70040,10
7Miriam JosefssonWhirlwind140,00 kr  
 Vetlandaortens RFVDL Radisson - Jimtown047,00040,50
 
8Beatrice Henriksson2 Hot 4 U   
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy048,10041,40
9Ronja JohanssonKim af Tollstad   
 MantorpsryttarnaQuite Easy - Thai King xx (IRE)043,20044,80
10Jessika LingmerthCurious   
 Eksjöortens RFCortus - Colmore Row xx040,30431,80
11Emma AphelqvistFelicia   
 Jönköpings FK 046,20439,70
12Lovisa KlingMay del Mar   
 VästerviksortenEverest - Marramas441,90  
13Elisabeth MalmströmSander   
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard443,80  
14Frida PeterssonCapich   
 Gamleby RKAngard - Gont444,00  
15Sofia KlingstedtCasual Mena   
 Gamleby RKIrco Mena - Levantos II446,00  
16Therese LennartsonMacon   
 VästerviksortenSupermax Macho - Didriksen446,80  
17Johanna Didrik- SandströmQallisieo   
 Ekenässjöns HSK 447,80  
18Johanna EgermoPretty Woman   
 VästerviksortenBonaparte - Hertigen448,10  
19Johan AnderssonSan Siro   
 Svarttorps RSEmmerton - Electro448,20  
19Anne LarsenSam´s Mystery   
 Ishults SKSambesi (Gambler) - Mozart448,20  
21Joline PeterssonCamilla   
 VästerviksortenCamiros - Ligorett448,40  
21Olivia EmanuelssonJinni   
 Växjöortens FKCardento - Hertigen448,40  
23Ida AxelssonEclipse   
 Värnamobygdens RFCagliostro - Palermo448,60  
24Ida MagnussonPinella   
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid559,70  
25Jenny MelkerssonAlmira van´t Hageland   
 Eksjöortens RFOrlando - Sir de Verneuil xx854,20  
26Sandra FranssonLiverpool 32   
 Vimmerbyortens RFLandor S - Calypso II975,50  
27Ida MagnussonLamaris   
 Ölands RFLasandos - Favorit1062,10  
28Emilia NilssonCelebrity S. Extra   
 VästerviksortenLambada van Berkenbroeck - GrundsteinUte.   
 Angelica BäckUhorn   
 VästerviksortenOhorn - Zeoliet    
 Frida WeidemarTemdera   
 RK UddenElmshorn - Irco Marco    
 Lisa SundquistAlfons   
 Kalmar HästspHSKLafitte - Pik Bube    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
7 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sandra FranssonInkah  
 Vimmerbyortens RF 072,90
1Rebecca SandvallKris Kross  
 Oskarshamns RKHip Hop (SWB) - Stanford059,30
 
3Sofie JakobssonZaphir Presious SB (1)  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Vleuten xxUtg. 
 Hanna BirgerssonSon of Hip QT  
 Vimmerbyortens RFHip Hop (SWB) - Lebus  
 Martina NyhlenHattrick  
 VästerviksortenCardento - Maraton  
 Josefina GunnarssonEinar (SWB)  
 VästerviksortenCardento - Robin Z  
 Sofie JakobssonChagazzo  
 VästerviksortenRagazzo - Neapel  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A:0 Avd. A
24 anmälda, 21 startande, 6 placerade
Premier
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ida MagnussonLamaris650,00 kr 
 Ölands RFLasandos - Favorit054,00
2Johan AnderssonSan Siro550,00 kr 
 Svarttorps RSEmmerton - Electro057,20
3Sofia KlingstedtCasual Mena400,00 kr 
 Gamleby RKIrco Mena - Levantos II057,30
4Angelica NilssonLou Bega200,00 kr 
 Ölands RFLacantus - Acobat II060,40
5Sandra FranssonLiverpool 32150,00 kr 
 Vimmerbyortens RFLandor S - Calypso II061,00
6Jenny PerssonGolden Fire150,00 kr 
 VästerviksortenManfield - Irco Mena061,30
 
7Frida PeterssonCapich  
 Gamleby RKAngard - Gont061,80
8Tiffany CarlgrenPavarotti  
 Bankeryds RKAhorn - Le Val Blanc064,90
9Emma AphelqvistFelicia  
 Jönköpings FK 065,60
10Miriam JosefssonWhirlwind  
 Vetlandaortens RFVDL Radisson - Jimtown071,40
11Olivia EmanuelssonJinni  
 Växjöortens FKCardento - Hertigen072,80
12Jessika LingmerthCurious  
 Eksjöortens RFCortus - Colmore Row xx449,80
13Lovisa KlingMay del Mar  
 VästerviksortenEverest - Marramas457,60
14Ida MagnussonPinella  
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid459,30
15Elin GladhDorinne  
 Tranås Ridklubb 461,30
16Elisabeth MalmströmSander  
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard461,40
17Ida LindersonDuwall  
 VästerviksortenWarsteiner - Trofé472,30
18Johanna Didrik- SandströmQallisieo  
 Ekenässjöns HSK 861,50
19Johanna EgermoPretty Woman  
 VästerviksortenBonaparte - Hertigen866,80
20Ida AxelssonEclipse  
 Värnamobygdens RFCagliostro - Palermo877,50
21Therese LennartsonMacon  
 VästerviksortenSupermax Macho - Didriksen1266,60
 Emilia NilssonCelebrity S. Extra  
 VästerviksortenLambada van Berkenbroeck - Grundstein  
 Frida WeidemarTemdera  
 RK UddenElmshorn - Irco Marco  
 Angelica BäckUhorn  
 VästerviksortenOhorn - Zeoliet  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
6 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Anna Sundbladh
Tävlingsledare: Jenny Lindh
Hoppdomare: Marita Hjelm
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Emma AphelqvistAbsolutely Smashing  
 Jönköpings FKCornetto - Cortez084,60
 
2Rebecca SandvallKris Kross  
 Oskarshamns RKHip Hop (SWB) - Stanford1267,10
3Sofie JakobssonZaphir Presious SB (1)  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Vleuten xxUtg. 
 Sandra FranssonInkah  
 Vimmerbyortens RF   
 Hanna BirgerssonSon of Hip QT  
 Vimmerbyortens RFHip Hop (SWB) - Lebus  
 Josefina GunnarssonEinar (SWB)  
 VästerviksortenCardento - Robin Z  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport