Vimmerbyortens RF 2009-06-13 - 2009-06-14
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2009-06-15 kl. 12:14
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. B
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A
10 anmälda, 8 startande, 3 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Maria WetterströmLittle Wind QT  
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Moulin xx064,40
1Malin EkNoelia  
 Ekenässjöns HSK 056,90
1Joakim DidrikJawa  
 Eksjöortens RF 057,70
 
4Lisa BlomLord Marco  
 Vimmerbyortens RF 453,70
4Johanna EgermoCalatis Camitiis  
 Tunabygdens HSKCagliostro - Ivigtut463,59
4Maria JohansonConbea  
 Oskarshamns RK 463,91
7Anna SamuelssonGolden Queen  
 Fagereke RFPorfyr - Astronomer xx1075,20
8Petronella WinbladhWilliam  
 Gamleby RKOkänd1685,20
 Lis Spange RibbholmNyholms Sheridan  
 Kinda RF   
 Camilla SvenssonBelamie  
 Vimmerbyortens RFBold Irish - Pegasus  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Therese WallinRutger  
 Västerviksorten 059,00
1Ida LindersonMartéz (SWB)  
 VästerviksortenRobin Z - Maraton052,50
1Jenny AmbrosianiRakel  
 Vimmerbyortens RFGold Löwe - Billion xx060,37
1Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs061,70
1Anna OlssonLancelot  
 Fagereke RF 064,60
1Viktoria KarlfeldtQuite Beyond Paradise  
 VästerviksortenQuite Easy - Windwurf051,95
1Sofie JakobssonJugglery RG  
 Vimmerbyortens RF 058,00
 
8Anna OlssonQuit Riot  
 Fagereke RF 457,40
9Annie CarlssonMonami (SWB)  
 VästerviksortenPentagon (ex Paspartout) - Labrador570,90
10Alexandra KarlssonTamira  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - BayardUte. 
 Ida BrånängParis  
 VästerviksortenAkribori - Eloge  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
22 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Josephine DahlbergDiamond Aroma   
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds044,02022,57
2Viktoria KarlfeldtBarbara Anne   
 VästerviksortenEverest - Origo055,52025,07
3Lovisa KlingClaudia   
 Falkens HSCorrado WL - Magritte051,38025,17
4Linda KarlssonLord Marco   
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac050,69025,82
5Caroline FranssonRozzo Boy   
 Bankeryds RKBeach Boy - Robin Z053,98027,82
 
6Sofia AdolfssonSoraja   
 Oskarshamns RKGribaldi054,96030,16
7Linda BjörkmanAlmeto's Supreme   
 Ishults SKAlmeto Z - Salient xx052,24031,58
8Malin EkNoelia   
 Ekenässjöns HSK 053,20032,83
9Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto053,70426,66
10Johanna EgermoMiss Maya (8) (SWB)   
 Tunabygdens HSKMazarin - Magini061,42427,27
11Elenore GlindellRosita   
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon053,73428,55
12Linda KarlssonGay Lagune   
 Vimmerbyortens RF 051,73429,27
13Nicole BorinChardonnay   
 Eksjöortens RFChirac - Pontus063,53439,08
14Alexandra KarlssonGrace Kj   
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald060,02651,49
15Amanda RåsmarkCora Lie   
 Högsby HSKCorrado WL - Uttini449,59  
16Joakim DidrikJawa   
 Eksjöortens RF 456,92  
17Lovisa KarlssonLeuden   
 Bjärka-Säby RFLeuthen I - Dawson458,63  
18Cecilia NilssonZoul   
 Oskarshamns RKBlue Talk xx - Jazz850,31  
19Carina JohanssonOverlord   
 HultsfredsbygdenRobin Z - ElizarUte.   
19Johanna EgermoCalatis Camitiis   
 Tunabygdens HSKCagliostro - IvigtutUte.   
 Petronella WinbladhWilliam   
 Gamleby RKOkänd    
 Camilla SvenssonBelamie   
 Vimmerbyortens RFBold Irish - Pegasus    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
16 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf058,19
1Sofie KarlssonCrusbär  
 Eksjöortens RF 061,01
1Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf056,99
1Susanna KlingstedtYlanus Gold  
 Ishults SK 055,55
1Sofie JakobssonJugglery RG  
 Vimmerbyortens RF 053,52
1Frida SvenssonDoma  
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs059,43
1Jenny AmbrosianiCea  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Cortez056,47
 
8Anna OlssonQuit Riot  
 Fagereke RF 456,40
8Annie CarlssonMonami (SWB)  
 VästerviksortenPentagon (ex Paspartout) - Labrador451,72
8Ida BrånängParis  
 VästerviksortenAkribori - Eloge452,47
8Viktoria KarlfeldtMr Cochran  
 Västerviksorten 460,10
12Anne LarsenSam´s Mystery  
 Ishults SKSambesi858,65
12Ida LindersonMartéz (SWB)  
 VästerviksortenRobin Z - Maraton850,60
12Anna OlssonLancelot  
 Fagereke RF 863,76
 Staffan LindhGrand Evito  
 Kinda Ridklubb   
 Helen BizzottoEvigon  
 Kinda Ridklubb   
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Lovisa KlingClaudia   
 Falkens HSCorrado WL - Magritte046,01031,85
2Linda BjörkmanAlmeto's Supreme   
 Ishults SKAlmeto Z - Salient xx050,74033,48
3Lovisa KarlssonLeuden   
 Bjärka-Säby RFLeuthen I - Dawson048,93034,99
4Amanda RåsmarkCora Lie   
 Högsby HSKCorrado WL - Uttini046,94037,00
 
5Cecilia NilssonZoul   
 Oskarshamns RKBlue Talk xx - Jazz048,12040,93
6Alexandra KarlssonGrace Kj   
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald056,47043,28
7Josephine DahlbergDiamond Aroma   
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds045,66430,90
8Linda KarlssonGay Lagune   
 Vimmerbyortens RF 448,45  
9Caroline FranssonRozzo Boy   
 Bankeryds RKBeach Boy - Robin Z449,30  
10Elenore GlindellRosita   
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon449,62  
11Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)   
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto451,85  
12Sofia AdolfssonSoraja   
 Oskarshamns RKGribaldi451,98  
13Johanna EgermoMiss Maya (8) (SWB)   
 Tunabygdens HSKMazarin - Magini457,31  
 Nicole BorinChardonnay   
 Eksjöortens RFChirac - Pontus    
 Viktoria KarlfeldtBarbara Anne   
 VästerviksortenEverest - Origo    
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
11 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Sofie KarlssonCrusbär  
 Eksjöortens RF 058,16
1Jenny AmbrosianiCea  
 Vimmerbyortens RFPomme Royal - Cortez054,08
1Susanna KlingstedtYlanus Gold  
 Ishults SK 050,88
 
4Anne LarsenSam´s Mystery  
 Ishults SKSambesi457,97
4Ida BrånängParis  
 VästerviksortenAkribori - Eloge451,61
6Jenny MelkerssonGolden Hope  
 Eksjöortens RF 858,45
 Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf  
 Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf  
 Helen BizzottoEvigon  
 Kinda Ridklubb   
 Staffan LindhGrand Evito  
 Kinda Ridklubb   
 Viktoria KarlfeldtMr Cochran  
 Västerviksorten   
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
11 anmälda, 8 startande, 2 placerade
Premier
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Åsa AxelssonRolinda V250,00 kr  
 Ölands RFKevin - Wolfgang062,51034,93
2Lovisa KarlssonLeuden200,00 kr  
 Bjärka-Säby RFLeuthen I - Dawson061,81036,60
 
3Jouline HammarströmReggae   
 VästerviksortenLemon - Abbe061,61040,58
4Elenore GlindellRosita   
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon060,21441,39
5Ida LindersonCher   
 VästerviksortenRavell - Origo459,51  
6Pernilla JohanssonAsterix   
 F. HoppryttarnaOkänd868,75  
7Alexandra ErikssonStanciano   
 VästerviksortenFeliciano - Stanford881,23  
8Hampus ErndinL Lime KJ   
 Ölands RFCardento - LatusUte.   
 Linda KarlssonGay Lagune   
 Vimmerbyortens RF     
 Linda KarlssonLord Marco   
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac    
 Tove BirgerssonCoprina   
 Kinda RFSunshine Prince - Sober    
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
5 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf063,76
 
2Miriam JosefssonZurich  
 Vetlandaortens RF Ute. 
2Malin JagenheimCeasar  
 Sävsjö RidklubbQuite Easy - ChiracUte. 
 My GustafssonDancing Queen  
 Vetlandaortens RFEverest - Torboldt  
 Anna OlssonQuit Riot  
 Fagereke RF   
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
21 anmälda, 19 startande, 5 placerade
Premier
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Emma SvenssonVersachi250,00 kr  
 Långasjö HSKKrunch De Breve - Concorde066,41034,34
2Zolita LundgrenOakhill Duchess200,00 kr  
 Vetlandaortens RFChess - Urbino060,47035,48
3Jennifer KarlssonAthletica150,00 kr  
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z059,84035,99
4Åsa AxelssonRolinda V100,00 kr  
 Ölands RFKevin - Wolfgang062,09036,92
5Alexandra ErikssonStanciano60,00 kr  
 VästerviksortenFeliciano - Stanford057,52036,93
 
6Jouline HammarströmReggae   
 VästerviksortenLemon - Abbe062,16039,06
7Hampus ErndinL Lime KJ   
 Ölands RFCardento - Latus059,45040,08
8Therese LennartsonMacon   
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen059,23047,80
9Pernilla JohanssonAsterix   
 F. HoppryttarnaOkänd058,69436,78
10Elenore GlindellRosita   
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon060,51443,93
11Elisabeth MalmströmHercules   
 VästerviksortenLancier - Maraton460,99  
12Anna AurénCorazon   
 RK UddenCardento - Utrillo463,52  
13Josephine DahlbergDiamond Aroma   
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds464,81  
14Caroline JeppssonChera   
 Västerviksorten 467,40  
15Marina MolinMarwin   
 Fagereke RFJunker - Courbett861,40  
16Angelica ErikssonDaimler Fortuna   
 Västerviksorten 1074,53  
17Tove BirgerssonMatador   
 Kinda RFOkänd16100,04  
18Johanna EgermoPretty Woman   
 Tunabygdens HSKBonaparte - HertigenUte.   
18Ida LindersonCher   
 VästerviksortenRavell - OrigoUte.   
 Johanna BernsholtElectric Trouble G   
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xx    
 Elina BrånängParc Breaker   
 VästerviksortenHeartbreaker - Okänd    
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Wenche LiwingLiwing Pleasure  
 Östra Sörmlands LZeppelin - Rocky067,34
1Samantha PraznikWinston P  
 Västerviksorten 061,57
1Beatrice Henriksson2 Hot 4 U  
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy060,66
1Agneta KarlssonTreville (SWB)  
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf063,95
1Josefina GunnarssonBlackthorn Bansha  
 VästerviksortenOkänd061,40
1Rebecca AnderssonCamomille  
 Eksjöortens RFAkribori - Lambert066,25
 
7Elise HellbergCatanzaro  
 Nykyrka RKCardento - Freimoor461,57
8Jenny MelkerssonGolden Hope  
 Eksjöortens RF 864,33
9Jessica LindénIrco Dento  
 NyckelryttarnaCardento - Irco MarcoUte. 
 Miriam JosefssonZurich  
 Vetlandaortens RF   
 Viktoria KarlfeldtMr Cochran  
 Västerviksorten   
 Anna OlssonQuit Riot  
 Fagereke RF   
 My GustafssonDancing Queen  
 Vetlandaortens RFEverest - Torboldt  
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
37 anmälda, 31 startande, 8 placerade
Premier
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Susanna KlingstedtEl Fajette550,00 kr  
 Ishults SKElfawar - Nimbusz056,89029,39
2Emma SvenssonVersachi450,00 kr  
 Långasjö HSKKrunch De Breve - Concorde064,05031,14
3Lovisa KlingMay del Mar350,00 kr  
 Falkens HSEverest - Marramas057,43031,98
4Ida BrånängCyrano250,00 kr  
 Västerviksorten 064,98032,00
5Zolita LundgrenOakhill Duchess125,00 kr  
 Vetlandaortens RFChess - Urbino065,06033,66
6Elina BrånängSenza125,00 kr  
 VästerviksortenCavalier - Guidam060,19033,99
7Linda LarssonElfens Sunny Boy125,00 kr  
 Kinda RidklubbElfenspuk - ---064,47034,09
8Marina MolinMarwin125,00 kr  
 Fagereke RFJunker - Courbett058,86034,11
 
9Hanna BirgerssonZidane F   
 Vimmerbyortens RFIndoctro - Ahorn063,09034,20
10Evelina SvenssonCalista   
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez063,22034,82
11Lisa EdgrenJust Bally L   
 HultsfredsbygdenLandlord - Marco Mitras059,67034,84
12Jennifer KarlssonAthletica   
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z062,68035,07
13Lovisa KlingMarco Jr Del Mar   
 Falkens HSOkänd - Okänd057,90035,89
14Sara NicolaussonRevenge Dancer   
 Ölands RFRoderik - Maraton063,62036,31
15Mikaela OvedalVirgio Daylight   
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z067,25038,40
16Wenche LiwingVirtual Visage VD Lindebos   
 Östra Sörmlands LDarco - Hercos068,90039,37
17Hampus ErndinCampione   
 Ölands RFCortus - Furioso III065,97040,43
18Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann064,03430,73
19Ida SöderberghRainman   
 Vetlandaortens RF 063,55434,65
20Christine SvanholmZenlight   
 RK UddenLucky Light - Hertigen063,76436,89
21Wendela WallentinssonClinton   
 Ekenässjöns HSKCortez - Konigstuhl xx068,55438,53
22Johanna EgermoPretty Woman   
 Tunabygdens HSKBonaparte - Hertigen453,10  
23Josephine DahlbergDiamond Aroma   
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds454,23  
24Ida LindersonZinfandel   
 VästerviksortenCortez - Chirac456,60  
25Frida SvenssonCaramelle   
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto458,67  
26Therese LennartsonMacon   
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen461,06  
27Caroline JeppssonChera   
 Västerviksorten 462,76  
28Joakim DidrikChrysler   
 Eksjöortens RFCardento - Goldlöwe466,60  
29Kristin WesterlundErbernhard   
 Ölands RFokänd467,79  
30Johanna Torudd-OlssonRed Lion   
 Ölands RFOkänd469,26  
31Caroline JeppssonLadylike II KLT   
 VästerviksortenMontgomery - Little Boy1076,42  
 Josefina GunnarssonGavectra   
 VästerviksortenElectro - Solid    
 Alexandra ErikssonStanciano   
 VästerviksortenFeliciano - Stanford    
 Iza WallinAnqi   
 Mjölby RidklubbQuite Easy - Imperator    
 Elina BrånängJarathon   
 VästerviksortenQuite Easy - Favory    
 Viktoria KarlfeldtBarbara Anne   
 VästerviksortenEverest - Origo    
 Johanna BernsholtElectric Trouble G   
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xx    
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Avd. B
9 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Joakim DidrikBrizilla  
 Eksjöortens RFBriar (SWB) - Ceylon064,77
1Ida MagnussonPinella  
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid067,10
1Beatrice Henriksson2 Hot 4 U  
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy056,46
1Rebecca AnderssonCamomille  
 Eksjöortens RFAkribori - Lambert066,21
 
5Jenny MelkerssonGolden Hope  
 Eksjöortens RF 861,41
6Anna AurénCorazon  
 RK UddenCardento - UtrilloUte. 
 Viktoria KarlfeldtMr Cochran  
 Västerviksorten   
 Elise HellbergCatanzaro  
 Nykyrka RKCardento - Freimoor  
 Jessica LindénIrco Dento  
 NyckelryttarnaCardento - Irco Marco  
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
32 anmälda, 25 startande, 7 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ida LindersonZinfandel   
 VästerviksortenCortez - Chirac062,02033,39
2Frida KarlssonMinelli   
 Linköpings FKRagazzo - Astronaut062,52036,05
3Ida BrånängCyrano   
 Västerviksorten 065,08036,70
4Linda LarssonElfens Sunny Boy   
 Kinda RidklubbElfenspuk - ---067,66037,19
5Lovisa KlingMay del Mar   
 Falkens HSEverest - Marramas037,18037,30
6Wenche LiwingVirtual Visage VD Lindebos   
 Östra Sörmlands LDarco - Hercos070,87037,97
6Lisa EdgrenJust Bally L   
 HultsfredsbygdenLandlord - Marco Mitras061,80037,97
 
8Anne LarsenDelamic   
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann064,87039,97
9Wendela WallentinssonClinton   
 Ekenässjöns HSKCortez - Konigstuhl xx069,01041,20
10Elisabeth MalmströmHercules   
 VästerviksortenLancier - Maraton060,90438,32
11Mikaela OvedalVirgio Daylight   
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z064,55550,93
12Frida SvenssonCaramelle   
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto058,38843,49
13Lovisa KlingMarco Jr Del Mar   
 Falkens HSOkänd - Okänd448,99  
14Christine SvanholmZenlight   
 RK UddenLucky Light - Hertigen455,79  
15Elisabeth MalmströmSander   
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard459,24  
16Sara NicolaussonRevenge Dancer   
 Ölands RFRoderik - Maraton461,13  
17Evelina SvenssonCalista   
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez462,58  
18Elina BrånängSenza   
 VästerviksortenCavalier - Guidam465,95  
19Ida SöderberghRainman   
 Vetlandaortens RF 468,38  
20Johanna Torudd-OlssonRed Lion   
 Ölands RFOkänd574,04  
21Kristin WesterlundErbernhard   
 Ölands RFokänd577,59  
22Samantha PraznikRicardo   
 Västerviksorten Ute.   
22Hanna BirgerssonZidane F   
 Vimmerbyortens RFIndoctro - AhornUte.   
22Susanna KlingstedtEl Fajette   
 Ishults SKElfawar - NimbuszUte.   
22Hampus ErndinCampione   
 Ölands RFCortus - Furioso IIIUte.   
 Caroline JeppssonLadylike II KLT   
 VästerviksortenMontgomery - Little Boy    
 Elina BrånängJarathon   
 VästerviksortenQuite Easy - Favory    
 Josefina GunnarssonGavectra   
 VästerviksortenElectro - Solid    
 Therese LennartsonMacon   
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen    
 Iza WallinAnqi   
 Mjölby RidklubbQuite Easy - Imperator    
 Tove BirgerssonMatador   
 Kinda RFOkänd    
 Elina BrånängParc Breaker   
 VästerviksortenHeartbreaker - Okänd    
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
8 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Ida MagnussonPinella  
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid075,73
2Samantha PraznikWinston P  
 Västerviksorten 473,13
2Josefine SvenssonCaxie  
 VästerviksortenCamaro M - Maraton475,93
2Josefine SvenssonCool Porter S  
 VästerviksortenElmshorn - Szkopul478,47
 
5Josefina GunnarssonBlackthorn Bansha  
 VästerviksortenOkänd1275,99
6Viktoria KarlfeldtFerrari  
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf1887,33
 Jonas RinnéCrown Jewel  
 Linköpings FKChicago Z - King of Diamonds  
 Anna AurénCorazon  
 RK UddenCardento - Utrillo  
 
till toppen

Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
0 anmälda, 0 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
till toppen

Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B
3 anmälda, 2 startande
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Jonas RinnéCrown Jewel  
 Linköpings FKChicago Z - King of Diamonds490,27
1Elise HellbergCatanzaro  
 Nykyrka RKCardento - Freimoor484,57
 Anna AurénCorazon  
 RK UddenCardento - Utrillo  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport