Klass 1 - Dressyr FEI Inl. Program Ponny Kategori C + D Preliminär
9 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Alice FribergStalone
12:00Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo 
2Caroline GyllenswärdMegara
12:06Gemlaortens SKde Amadeus - Downland 
3Maria HolmquistPercy Påpee
12:12Jönköpings FKCarolinas Foxglove - Uttini 
1Mimmi SandvideWilliam
12:18RK UddenOkänd 
2Julia AugustssonThy Benjamin
12:45MantorpsryttarnaBazuun - Luckington Flee 
3Julia GabrielssonFreddie
12:51MantorpsryttarnaOkänd 
4Amanda LjungkvistRemember Me
12:57Borås FKOkänd 
5Alexzandra LeideborgGolden Dream
13:03MantorpsryttarnaOkänd 
6Mimmi SandvideAmazing Dapple Grey
13:10RK UddenOkänd 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C + D Preliminär
10 anmälda
Tider möjliga för ridning i grupp eller enskilt
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Alice FribergStalone
10:30Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo 
2Caroline GyllenswärdMegara
10:36Gemlaortens SKde Amadeus - Downland 
3Maria HolmquistPercy Påpee
10:42Jönköpings FKCarolinas Foxglove - Uttini 
1Josefine AnderssonGame Boy R
10:48Grankärrs GRGolden Dream R - Power Boy 
2Julia AugustssonLittle Diamonds Dolittle
10:55MantorpsryttarnaDressman 1 - Valido 
3Alexzandra LeideborgGolden Dream
11:01MantorpsryttarnaOkänd 
4Mimmi SandvideAmazing Dapple Grey
11:07RK UddenOkänd 
5Julia GabrielssonFreddie
11:13MantorpsryttarnaOkänd 
6Amanda LjungkvistRemember Me
11:20Borås FKOkänd 
4Maria HolmquistNaomi
11:26Jönköpings FKWester Aikema´s Nando - Condor xx 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:4 Kategori C + D Preliminär
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
5 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Josefine AnderssonGame Boy R
09:00Grankärrs GRGolden Dream R - Power Boy 
2Julia AugustssonLittle Diamonds Dolittle
09:06MantorpsryttarnaDressman 1 - Valido 
3Matilda RydstedtLovelyness
09:12Nyby-Torshälla RKJuno Rory RC - Tulira Highbell RC 
4Mimmi SandvideWilliam
09:18RK UddenOkänd 
1Maria HolmquistNaomi
09:25Jönköpings FKWester Aikema´s Nando - Condor xx 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag Kategori B + C + D Preliminär
27 anmälda
Överdomare: Marianne Wallin
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Vivan Norrby
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Emilia NilssonOlliver
 Ekenässjöns HSKOkänd10
2Anna OdéhnMax
 Fagereke RF (1)Zaminox - Bolero5
3Saga EklundMirakel Spektakel
 RK Udden (1)Coed Coch Targed - Kilbees Mr Jingle33
4Michelle EkelundPrince
 Ishults SK (1)Jarock ox - Oppreva Ben Quick30
5Sofie SvenssonSelect
 Fagereke RF (1)Zansibar RNF S- - Belmondo RNF34
6Emma AbrahamssonDia bell
 RK Udden (1)Coed Coch Targed - Hedlands Gay Wonder11
7Anna EkGwendolyn Windflower
 Ekenässjöns HSK (1)Eduard - Pioner's Casper4
8Elin GustafssonBumble bee
 Ishults SK (1) 8
9Ebba LarssonLollipop
 Fagereke RF (1)Okänd7
10Tove ArvidssonLudwig
 RK Udden (1)Wigwam PL - Nastapic DK35
11Johanna HermansonGrythöjdens Index
 Ekenässjöns HSK (1)Grythöjdens Eldorado RNF 140 - Burton Starlight RNF 2418
12Tove DanielssonEve´s Summer Flower
 Hultsfredsbygden (1)Chewano van de Langenvieuw36
13Sara CarlssonNicodemus
 Kalmarbygdens FK (1) 42
14Lisa KarlssonÖnnarps Laban
 Ishults SK (1)Alladin RC 66 - Öxenholm Marble Jr RC 6124
15Emeline LindPride Penelope
 Fagereke RF (1)Orchis Morio - Stoatley9
16Fanny BergerstamUlricedahls Pommery
 RK Udden (1)Blue Chief RC - Pommac RC14
17Jennifer KarlssonIsa
 Ekenässjöns HSK (1)Viggen 177 - Torjus 15017
18Emma EdgrenOh, how i love you
 Hultsfredsbygden (1)Honeymoon Star - Satellit12
19Matilda KristianssonBilly Boy
 Kalmarbygdens FK (1)Okänd27
30Caroline GyllenswärdOh, What a Nice Surprice
 Gemlaortens SKMolenhorn´s Pasja - Wiko39
31Caroline GyllenswärdMegara
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland40
32Tua RosenbergUlricedahls Twist RC 968
 RK UddenBlueChief RC 14 - Värbergs Castor RC 737
33Matilda SvenssonFabian Pascal
 Vetlandaortens RFOkänd - Okänd29
34Julia EngströmTogan Girl
 Oskarshamns RKOkänd - Okänd22
35Cornelia MobergPhaffner
 Kinda RFDart Light RNF113 - Alcazar ox6
36Anna EdströmBostorp Sappo
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR3
37Evelina GustafssonGrythöjdens Eldorado RNF 140
 Vetlandaortens RFLunna Lyckans Tacado - Fredriksbergs Chopin13
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Lag Preliminär
6 startande lag
 
StartnrUppfödareLagnr
  Lagledare
   RyttareHäst 
1Ishults SKLag 1
   
 
  4Michelle EkelundPrince 
  8Elin GustafssonBumble bee 
  14Lisa KarlssonÖnnarps Laban 
2Fagereke RFLag 1
  Marie Engström
 
  2Anna OdéhnMax 
  5Sofie SvenssonSelect 
  9Ebba LarssonLollipop 
  15Emeline LindPride Penelope 
3RK UddenLag 1
  Carina Reje Eklund
 
  3Saga EklundMirakel Spektakel 
  6Emma AbrahamssonDia bell 
  10Tove ArvidssonLudwig 
  16Fanny BergerstamUlricedahls Pommery 
4Ekenässjöns HSKLag 1
  Lotta Hermansson
 
  7Anna EkGwendolyn Windflower 
  11Johanna HermansonGrythöjdens Index 
  17Jennifer KarlssonIsa 
5HultsfredsbygdenLag 1
   
 
  12Tove DanielssonEve´s Summer Flower 
  18Emma EdgrenOh, how i love you 
6Kalmarbygdens FKLag 1
   
 
  13Sara CarlssonNicodemus 
  19Matilda KristianssonBilly Boy 
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2 Kategori B + C Preliminär
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
11 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Matilda KristianssonBilly Boy
 Kalmarbygdens FKOkänd27
2Frida GudmunsénTaigans Pepperoni
 Vimmerbyortens RFVernons Peeping Tom RNF 114 - Gandhi RNF 8215
3Tove DanielssonEve´s Summer Flower
 HultsfredsbygdenChewano van de Langenvieuw36
4Fanny BergerstamUlricedahls Pommery
 RK UddenBlue Chief RC - Pommac RC14
5Evelina GustafssonGrythöjdens Eldorado RNF 140
 Vetlandaortens RFLunna Lyckans Tacado - Fredriksbergs Chopin13
6Elin GustafssonBumble bee
 Ishults SK 8
7Johanna HermansonGrythöjdens Index
 Ekenässjöns HSKGrythöjdens Eldorado RNF 140 - Burton Starlight RNF 2418
8Emma AbrahamssonDia bell
 RK UddenCoed Coch Targed - Hedlands Gay Wonder11
9Caroline GyllenswärdMegara
 Gemlaortens SKde Amadeus - Downland40
1Frida GudmunsénSjömillans Sandeman
 Vimmerbyortens RF 16
2Saga EklundMirakel Spektakel
 RK UddenCoed Coch Targed - Kilbees Mr Jingle33
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2 Kategori D Preliminär
Klassen sponsras av Vimmerby Camping AB, Nossenbaden
9 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Eva Wiklund
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Sara CarlssonNicodemus
 Kalmarbygdens FK 42
1Caroline GyllenswärdOh, What a Nice Surprice
 Gemlaortens SKMolenhorn´s Pasja - Wiko39
2Tua RosenbergUlricedahls Twist RC 968
 RK UddenBlueChief RC 14 - Värbergs Castor RC 737
3Cornelia MobergPhaffner
 Kinda RFDart Light RNF113 - Alcazar ox6
4Sofie SvenssonSelect
 Fagereke RFZansibar RNF S- - Belmondo RNF34
5Emma EdgrenOh, how i love you
 HultsfredsbygdenHoneymoon Star - Satellit12
6Lisa KarlssonÖnnarps Laban
 Ishults SKAlladin RC 66 - Öxenholm Marble Jr RC 6124
7Anna EdströmBostorp Sappo
 MantorpsryttarnaMöllegaards Orion Surprise RW - Balans RWR3
8Emilia NilssonOlliver
 Ekenässjöns HSKOkänd10
 
till toppen

Lista 100 - Lista över Dagsuppstallning lördag Hästar Preliminär
13 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
 
RyttareHäst
UppfödareHärstamning 
Emeline LindPride Penelope
Fagereke RFOrchis Morio - Stoatley 
Emma AbrahamssonDia bell
RK UddenCoed Coch Targed - Hedlands Gay Wonder 
Emma EdgrenOh, how i love you
HultsfredsbygdenHoneymoon Star - Satellit 
Fanny BergerstamUlricedahls Pommery
RK UddenBlue Chief RC - Pommac RC 
Matilda KristianssonBilly Boy
Kalmarbygdens FKOkänd 
Sofie SvenssonSelect
Fagereke RFZansibar RNF S- - Belmondo RNF 
Tove ArvidssonLudwig
RK UddenWigwam PL - Nastapic DK 
Tove DanielssonEve´s Summer Flower
HultsfredsbygdenChewano van de Langenvieuw 
Tua RosenbergUlricedahls Twist RC 968
RK UddenBlueChief RC 14 - Värbergs Castor RC 7 
Jennifer KarlssonIsa
Ekenässjöns HSKViggen 177 - Torjus 150 
Ebba LarssonLollipop
Fagereke RFOkänd 
Sara CarlssonNicodemus
Kalmarbygdens FK  
Saga EklundMirakel Spektakel
RK UddenCoed Coch Targed - Kilbees Mr Jingle 
 
till toppen

Lista 200 - Lista över Dagsuppstallning söndag Hästar Preliminär
5 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
 
RyttareHäst
UppfödareHärstamningHästnr
Julia AugustssonLittle Diamonds Dolittle
MantorpsryttarnaDressman 1 - Valido20
Julia AugustssonThy Benjamin
MantorpsryttarnaBazuun - Luckington Flee21
Maria HolmquistPercy Påpee
Jönköpings FKCarolinas Foxglove - Uttini25
Maria HolmquistNaomi
Jönköpings FKWester Aikema´s Nando - Condor xx26
Alice FribergStalone
Åseda RFHalenshof Wilfried - De Ridderslag Carlo41
 
till toppen

Lista 300 - Lista över Meetinguppstallning Hästar
2 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
 
RyttareHäst
UppfödareHärstamningHästnr
Caroline GyllenswärdMegara
Gemlaortens SKde Amadeus - Downland40
Caroline GyllenswärdOh, What a Nice Surprice
Gemlaortens SKMolenhorn´s Pasja - Wiko39
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport