Vimmerbyortens RF 2009-06-13 - 2009-06-14
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2009-06-13 kl. 14:00
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. B
Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A
Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
10 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Linda KarlssonGay Lagune
 Vimmerbyortens RF 104
1Åsa AxelssonRolinda V
 Ölands RFKevin - Wolfgang90
2Lovisa KarlssonLeuden
 Bjärka-Säby RFLeuthen I - Dawson40
3Pernilla JohanssonAsterix
 F. HoppryttarnaOkänd30
4Hampus ErndinL Lime KJ
 Ölands RFCardento - Latus19
5Linda KarlssonLord Marco
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac39
6Jouline HammarströmReggae
 VästerviksortenLemon - Abbe25
7Elenore GlindellRosita
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon76
8Tove BirgerssonCoprina
 Kinda RFSunshine Prince - Sober4
9Ida LindersonCher
 VästerviksortenRavell - Origo50
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-101Malin JagenheimCeasar
 Sävsjö RidklubbQuite Easy - Chirac112
101Agneta KarlssonTreville (SWB)
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf34
102My GustafssonDancing Queen
 Vetlandaortens RFEverest - Torboldt24
103Anna OlssonQuit Riot
 Fagereke RF 81
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
19 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Elisabeth MalmströmHercules
 VästerviksortenLancier - Maraton109
-1Caroline JeppssonChera
 Västerviksorten 96
1Johanna BernsholtElectric Trouble G
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xx2
2Jouline HammarströmReggae
 VästerviksortenLemon - Abbe25
3Hampus ErndinL Lime KJ
 Ölands RFCardento - Latus19
4Zolita LundgrenOakhill Duchess
 Vetlandaortens RFChess - Urbino51
5Emma SvenssonVersachi
 Långasjö HSKKrunch De Breve - Concorde85
6Josephine DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds12
7Elenore GlindellRosita
 Vimmerbyortens RFGoldlöwe - Trombon76
8Johanna EgermoPretty Woman
 Tunabygdens HSKBonaparte - Hertigen16
9Elina BrånängParc Breaker
 VästerviksortenHeartbreaker - Okänd9
10Alexandra ErikssonStanciano
 VästerviksortenFeliciano - Stanford17
11Jennifer KarlssonAthletica
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z38
12Pernilla JohanssonAsterix
 F. HoppryttarnaOkänd30
13Åsa AxelssonRolinda V
 Ölands RFKevin - Wolfgang90
14Ida LindersonCher
 VästerviksortenRavell - Origo50
15Anna AurénCorazon
 RK UddenCardento - Utrillo75
16Marina MolinMarwin
 Fagereke RFJunker - Courbett53
17Tove BirgerssonMatador
 Kinda RFOkänd3
 
till toppen

Klass 5 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
12 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-102Wenche LiwingLiwing Pleasure
 Östra Sörmlands LZeppelin - Rocky111
-101Samantha PraznikWinston P
 Västerviksorten 98
101Jessica LindénIrco Dento
 NyckelryttarnaCardento - Irco Marco47
102Elise HellbergCatanzaro
 Nykyrka RKCardento - Freimoor26
103Beatrice Henriksson2 Hot 4 U
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy69
104Jenny MelkerssonGolden Hope
 Eksjöortens RF 83
105Agneta KarlssonTreville (SWB)
 HultsfredsbygdenMaloubet de Pleville - Pik Trumpf34
106Josefina GunnarssonBlackthorn Bansha
 VästerviksortenOkänd23
107Viktoria KarlfeldtMr Cochran
 Västerviksorten 87
108Rebecca AnderssonCamomille
 Eksjöortens RFAkribori - Lambert1
109Anna OlssonQuit Riot
 Fagereke RF 81
110My GustafssonDancing Queen
 Vetlandaortens RFEverest - Torboldt24
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning 1.15 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
35 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-6Wenche LiwingVirtual Visage VD Lindebos
 Östra Sörmlands LDarco - Hercos110
-5Kristin WesterlundErbernhard
 Ölands RFokänd101
-4Wendela WallentinssonClinton
 Ekenässjöns HSKCortez - Konigstuhl xx100
-3Hanna BirgerssonZidane F
 Vimmerbyortens RFIndoctro - Ahorn97
-2Caroline JeppssonChera
 Västerviksorten 96
-1Caroline JeppssonLadylike II KLT
 VästerviksortenMontgomery - Little Boy95
1Lovisa KlingMarco Jr Del Mar
 Falkens HSOkänd - Okänd92
2Anne LarsenDelamic
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann43
3Frida SvenssonCaramelle
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto63
4Josefina GunnarssonGavectra
 VästerviksortenElectro - Solid22
5Sara NicolaussonRevenge Dancer
 Ölands RFRoderik - Maraton54
6Emma SvenssonVersachi
 Långasjö HSKKrunch De Breve - Concorde85
7Susanna KlingstedtEl Fajette
 Ishults SKElfawar - Nimbusz42
8Jennifer KarlssonAthletica
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z38
9Lisa EdgrenJust Bally L
 HultsfredsbygdenLandlord - Marco Mitras13
10Alexandra ErikssonStanciano
 VästerviksortenFeliciano - Stanford17
11Ida LindersonZinfandel
 VästerviksortenCortez - Chirac49
12Linda LarssonElfens Sunny Boy
 Kinda RidklubbElfenspuk - ---45
13Hampus ErndinCampione
 Ölands RFCortus - Furioso III18
14Evelina SvenssonCalista
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez62
15Mikaela OvedalVirgio Daylight
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z80
16Christine SvanholmZenlight
 RK UddenLucky Light - Hertigen60
17Iza WallinAnqi
 Mjölby RidklubbQuite Easy - Imperator66
18Therese LennartsonMacon
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen46
19Zolita LundgrenOakhill Duchess
 Vetlandaortens RFChess - Urbino51
20Josephine DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds12
21Marina MolinMarwin
 Fagereke RFJunker - Courbett53
22Ida SöderberghRainman
 Vetlandaortens RF 94
23Joakim DidrikChrysler
 Eksjöortens RFCardento - Goldlöwe78
24Johanna Torudd-OlssonRed Lion
 Ölands RFOkänd71
25Elina BrånängJarathon
 VästerviksortenQuite Easy - Favory8
26Viktoria KarlfeldtBarbara Anne
 VästerviksortenEverest - Origo86
27Johanna EgermoPretty Woman
 Tunabygdens HSKBonaparte - Hertigen16
28Johanna BernsholtElectric Trouble G
 Oskarshamns RKElectro - Koncerz xx2
29Lovisa KlingMay del Mar
 Falkens HSEverest - Marramas93
 
till toppen

Klass 6 - Hoppning bed. A Avd. B Preliminär
8 anmälda
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Joakim DidrikBrizilla
 Eksjöortens RFBriar (SWB) - Ceylon79
102Viktoria KarlfeldtMr Cochran
 Västerviksorten 87
103Ida MagnussonPinella
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid52
104Elise HellbergCatanzaro
 Nykyrka RKCardento - Freimoor26
105Jessica LindénIrco Dento
 NyckelryttarnaCardento - Irco Marco47
106Beatrice Henriksson2 Hot 4 U
 VästerviksortenLove 2 U 2 - Beach Boy69
107Jenny MelkerssonGolden Hope
 Eksjöortens RF 83
108Rebecca AnderssonCamomille
 Eksjöortens RFAkribori - Lambert1
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
31 anmälda
IND. RESULTAT FRÅN LAGKLASSEN
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-8Frida KarlssonMinelli
 Linköpings FKRagazzo - Astronaut113
-7Wenche LiwingVirtual Visage VD Lindebos
 Östra Sörmlands LDarco - Hercos110
-6Elisabeth MalmströmHercules
 VästerviksortenLancier - Maraton109
-5Kristin WesterlundErbernhard
 Ölands RFokänd101
-4Wendela WallentinssonClinton
 Ekenässjöns HSKCortez - Konigstuhl xx100
-3Samantha PraznikRicardo
 Västerviksorten 99
-2Hanna BirgerssonZidane F
 Vimmerbyortens RFIndoctro - Ahorn97
-1Caroline JeppssonLadylike II KLT
 VästerviksortenMontgomery - Little Boy95
1Elina BrånängJarathon
 VästerviksortenQuite Easy - Favory8
2Lovisa KlingMarco Jr Del Mar
 Falkens HSOkänd - Okänd92
3Lisa EdgrenJust Bally L
 HultsfredsbygdenLandlord - Marco Mitras13
4Johanna Torudd-OlssonRed Lion
 Ölands RFOkänd71
5Josefina GunnarssonGavectra
 VästerviksortenElectro - Solid22
6Ida LindersonZinfandel
 VästerviksortenCortez - Chirac49
7Therese LennartsonMacon
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen46
8Elina BrånängSenza
 VästerviksortenCavalier - Guidam7
9Ida SöderberghRainman
 Vetlandaortens RF 94
10Susanna KlingstedtEl Fajette
 Ishults SKElfawar - Nimbusz42
11Hampus ErndinCampione
 Ölands RFCortus - Furioso III18
12Mikaela OvedalVirgio Daylight
 VästerviksortenLucky Light - Aladin Z80
13Iza WallinAnqi
 Mjölby RidklubbQuite Easy - Imperator66
14Frida SvenssonCaramelle
 Vimmerbyortens RFCastor - Modesto63
15Tove BirgerssonMatador
 Kinda RFOkänd3
16Sara NicolaussonRevenge Dancer
 Ölands RFRoderik - Maraton54
17Linda LarssonElfens Sunny Boy
 Kinda RidklubbElfenspuk - ---45
18Christine SvanholmZenlight
 RK UddenLucky Light - Hertigen60
19Evelina SvenssonCalista
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez62
20Anne LarsenDelamic
 Ishults SKDe la Gardie - Watzmann43
21Lovisa KlingMay del Mar
 Falkens HSEverest - Marramas93
22Elina BrånängParc Breaker
 VästerviksortenHeartbreaker - Okänd9
23Elisabeth MalmströmSander
 VästerviksortenGrandeur - King Gotthard108
 
till toppen

Klass 7 - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
7 anmälda
IND. RESULTAT FRÅN LAGKLASSEN
Överdomare: Bertil Wilen
Tävlingsledare: Eva Johansson
Hoppdomare: Gunilla Johansson
Banbyggare: Agneta Egermo
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-102Jonas RinnéCrown Jewel
 Linköpings FKChicago Z - King of Diamonds114
-101Josefine SvenssonCaxie
 VästerviksortenCamaro M - Maraton115
101Viktoria KarlfeldtFerrari
 VästerviksortenFeliciano (SWB) - Windwurf32
102Josefina GunnarssonBlackthorn Bansha
 VästerviksortenOkänd23
103Ida MagnussonPinella
 Ölands RFPentagon (ex Paspartout) - Solid52
104Josefine SvenssonCool Porter S
 VästerviksortenElmshorn - Szkopul65
105Anna AurénCorazon
 RK UddenCardento - Utrillo75
 
till toppen

Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. A Preliminär
0 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 
till toppen

Klass 6C - Hoppning 1.20 bed. A Avd. B Preliminär
1 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
 Jonas RinnéCrown Jewel
 Linköpings FKChicago Z - King of Diamonds114
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport