Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A:0 med ev. omh. Avd. A Preliminär
15 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-4Jerry AnderssonPicasso B
 Kalmar HästspHSK  
-3Therese WallinHercules
 Västerviksorten  
-2Sofia AdolfssonSoraja
 Oskarshamns RKGribaldi - Notarius 
-1Kristin HjelmFirst of July
 Kinda Ridklubb  
1Josephine DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds 
2Josefine FrodeRed Top
 Eksjöortens RFokänd - okänd 
3Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto 
4Jennifer KarlssonAthletica
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z 
5Johan AnderssonHero Hästak
 Ekenässjöns HSKLipton - Double Espoir (SF) 
6Evelina SvenssonCalista
 Vimmerbyortens RFOuite Easy - Cortez 
7Tina JohnssonMarlöw
 Vimmerbyortens RFGoldlöw - National Zenith xx 
8Lisa SundquistUletta S
 Kalmar HästspHSKNo Limit - Boreas 
9Therese LennartsonMacon
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen 
10Erika LorenssonAlabárdos Rabló
 RK Uddenokänd - okänd 
11Joakim DidrikJawa
 Eksjöortens RFJust 4 You (SWB) - Pomme Royal 
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B Preliminär
4 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-5Frida SvenssonDoma
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs 
-101Frida SvenssonDoma
 Vimmerbyortens RF  
101Johan AnderssonLandors Prada AE (5) (SWB)
 Ekenässjöns HSKLandor S - Pik Trumpf 
102Anna OlssonQuiet Riot
 Fagereke RFQuite Easy - Electro 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A Preliminär
20 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-3Jerry AnderssonPicasso B
 Kalmar HästspHSK  
-2Therese WallinHercules
 Västerviksorten  
-1Kristin HjelmFirst of July
 Kinda Ridklubb  
1Linda PeterssonDiego
 Västerviksorten  
2Eva JohanssonFlorinette (F. 2) (SWB)
 Vimmerbyortens RFSunshine Prince - Allegretto 
3Lisa WallissonDiamant
 Skogsbygdens HSGoldlöwe - Hertigen 
4Frida WeidemarTemdera
 RK UddenElmshorn - Irco Marco 
5Jennifer KarlssonAthletica
 Vimmerbyortens RFElmshorn - Ahorn Z 
6Joakim DidrikJawa
 Eksjöortens RFJust 4 You (SWB) - Pomme Royal 
7Caroline FranssonRozzo Boy
 Bankeryds RKBeach Boy - Robin Z 
8Michaela ÖbergAurelio
 VästerviksortenAcapulco Gold - Capriccio 
9Sofia AdolfssonSoraja
 Oskarshamns RKGribaldi - Notarius 
10Lisa BlomLord Marco
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac 
11Lisa SundquistUletta S
 Kalmar HästspHSKNo Limit - Boreas 
12Erika LorenssonAlabárdos Rabló
 RK Uddenokänd - okänd 
13Josephine DahlbergDiamond Aroma
 Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds 
14Frida AnderssonTrombon
 Oskarshamns RKRoyal - Abbe 
15Therese LennartsonMacon
 Varbergs RKSupermax Macho - Didriksen 
16Tina JohnssonMarlöw
 Vimmerbyortens RFGoldlöw - National Zenith xx 
17Alexandra KarlssonGrace Kj
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald 
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
18 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-101Jerry AnderssonCameron
 Kalmar HästspHSK  
101Annie CarlssonMonami (SWB)
 VästerviksortenPentagon (ex Paspartout) - Labrador 
102Katarina TorstenssonSantenay (SWB)
 Ölands RFChardonnay Z - Hors la Loi II 
103Katarina TorstenssonMr Combat (SWB)
 Ölands RFTornesch - Irco Mena (ej kvalif.h.) 
104Katarina TorstenssonFight For Me
 Ölands RFHip Hop (SWB) - okänd 
105Katarina TorstenssonSampi (SWB)
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Solid 
108Johan AnderssonLandors Prada AE (5) (SWB)
 Ekenässjöns HSKLandor S - Pik Trumpf 
109Katarina TorstenssonGinny (SWB)
 Ölands RFEmmerton (ex Raldolala) - Don Roberto xx 
110Anna OlssonQuiet Riot
 Fagereke RFQuite Easy - Electro 
111Hanna EngstrandMike (SWB)
 Lenhovda HSKUlrich Z - Two Punch xx 
112Katarina TorstenssonNice
 Ölands RFNavarone - Camaro M 
113Sofie JakobssonJugglery RG (SWB)
 Vimmerbyortens RFFor Feeling - Elmshorn 
114Eva-Lotta KnutssonFlying Fortune (SWB)
 Braås P&RKCathageno - Robin Z 
115Hanna BirgerssonSon of Hip QT
 Vimmerbyortens RFHip Hop (SWB) - Lebus 
116Katarina TorstenssonUnique Lady (SWB)
 Ölands RFCristo - Cassini II 
117Katarina TorstenssonDon't Stop O (SWB)
 Ölands RFNon Stop R - Mowgli 
118Katarina TorstenssonFeldluchs (SWB)
 Ölands RFOrestus - Matador II (Finl. 53) 
119Anna OlssonLancelot (SWB)
 Fagereke RFCamaro M - Landlord 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A/A:0 Avd. A Preliminär
17 anmälda
OBS! Torstenssons starter kommer fördelas även i avd A.
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-1Madeleine LindhExcell T
 Vimmerbyortens RF  
1Linda PeterssonDiego
 Västerviksorten  
2Josefine FrodeRed Top
 Eksjöortens RFokänd - okänd 
3Johanna EgermoCalatis Camitiis
 Tunabygdens HSKCagliostro - Ivigtut 
4Malin Blixth JohanssonUtopia B (SWB)
 Vimmerbyortens RFSir Caletto - Jasper 
6Petronella WinbladhWilliam
 Gamleby RKOkänd 
7Therese LennartsonMademoiselle V
 Varbergs RKMarwin - --- 
8Alexandra KarlssonGrace Kj
 Vimmerbyortens RFCardento - Grunewald 
9Caroline FranssonRozzo Boy
 Bankeryds RKBeach Boy - Robin Z 
10Marie TegnemoKarina
 RK UddenAtol - Rewir 
11Frida AnderssonTrombon
 Oskarshamns RKRoyal - Abbe 
12Josephine SjöstedtMistral (Aces Express)
 Vimmerbyortens RFSmasher (US) - Hoot Speed (US) 
13Lisa SvenssonSusanna ox
 Kinda RidklubbSAS - Diamant 
14Michaela ÖbergAurelio
 VästerviksortenAcapulco Gold - Capriccio 
15Frida WeidemarTemdera
 RK UddenElmshorn - Irco Marco 
16Lisa WallissonDiamant
 Skogsbygdens HSGoldlöwe - Hertigen 
17Lisa BlomLord Marco
 Vimmerbyortens RFFeliciano - Chirac 
 
till toppen

Klass 3 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B Preliminär
23 anmälda
OBS! Torstenssons starter kommer fördelas även i avd A.
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-3Linn MobergBozanova (SWB)
 Kinda RFNobel - Cortez 
-2Frida SvenssonDoma
 Vimmerbyortens RFDaims - Meldrajs 
-102Jerry AnderssonCameron
 Kalmar HästspHSK  
-101Frida SvenssonDoma
 Vimmerbyortens RF  
101Katarina TorstenssonGinny (SWB)
 Ölands RFEmmerton (ex Raldolala) - Don Roberto xx 
102Katarina TorstenssonFeldluchs (SWB)
 Ölands RFOrestus - Matador II (Finl. 53) 
103Katarina TorstenssonFight For Me
 Ölands RFHip Hop (SWB) - okänd 
104Katarina TorstenssonUnique Lady (SWB)
 Ölands RFCristo - Cassini II 
105Nikki MattssonCassidi Girl
 Vetlandaortens RFCassius Clay - Democraat 
106Elin GladhDorinne
 Tranås RidklubbSolos Carex - Damiro 
107Hanna EngstrandMike (SWB)
 Lenhovda HSKUlrich Z - Two Punch xx 
109Annie CarlssonMonami (SWB)
 VästerviksortenPentagon (ex Paspartout) - Labrador 
110Katarina TorstenssonSantenay (SWB)
 Ölands RFChardonnay Z - Hors la Loi II 
111Katarina TorstenssonMr Combat (SWB)
 Ölands RFTornesch - Irco Mena (ej kvalif.h.) 
112Sofie JakobssonJugglery RG (SWB)
 Vimmerbyortens RFFor Feeling - Elmshorn 
113Sofia BerglundAaragoon BE (SWB)
 Gamleby RKDirco Hästak - Stanford 
114Anna OlssonLancelot (SWB)
 Fagereke RFCamaro M - Landlord 
115Josefina GunnarssonChagazzo
 VästerviksortenRagazzo - Neapel 
116Eva-Lotta KnutssonFlying Fortune (SWB)
 Braås P&RKCathageno - Robin Z 
117Hanna BirgerssonSon of Hip QT
 Vimmerbyortens RFHip Hop (SWB) - Lebus 
118Katarina TorstenssonSampi (SWB)
 Ölands RFHip Hop (SWB) - Solid 
119Katarina TorstenssonNice
 Ölands RFNavarone - Camaro M 
120Katarina TorstenssonDon't Stop O (SWB)
 Ölands RFNon Stop R - Mowgli 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round Avd. A Preliminär
11 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-2Kajsa GunnarssonSid
 Hultsfredsbygden  
-1Madeleine LindhExcell T
 Vimmerbyortens RF  
1Malin Blixth JohanssonUtopia B (SWB)
 Vimmerbyortens RFSir Caletto - Jasper 
2Johanna EgermoCalatis Camitiis
 Tunabygdens HSKCagliostro - Ivigtut 
3Camilla SvenssonBelamie
 Vimmerbyortens RFBold Irish - Pegasus 
4AnnSofie JohanssonGorfordina
 Gamleby RKStanford - Lombard 
5Lisa SvenssonSusanna ox
 Kinda RidklubbSAS - Diamant 
6Therese LennartsonMademoiselle V
 Varbergs RKMarwin - --- 
7Petronella WinbladhWilliam
 Gamleby RKOkänd 
8Marie TegnemoKarina
 RK UddenAtol - Rewir 
9Josephine SjöstedtMistral (Aces Express)
 Vimmerbyortens RFSmasher (US) - Hoot Speed (US) 
 
till toppen

Klass 4 - Hoppning 0.90 bed. A Avd. B Preliminär
5 anmälda
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
-3Linn MobergBozanova (SWB)
 Kinda RFNobel - Cortez 
101Josefina GunnarssonChagazzo
 VästerviksortenRagazzo - Neapel 
102Nikki MattssonCassidi Girl
 Vetlandaortens RFCassius Clay - Democraat 
103Elin GladhDorinne
 Tranås RidklubbSolos Carex - Damiro 
105Sofia BerglundAaragoon BE (SWB)
 Gamleby RKDirco Hästak - Stanford 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport