Vimmerbyortens RF 2011-08-21
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-08-20 kl. 16:02
Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Klass 1 - Dressyr Lätt A:3

Klass 3 - Dressyr Lätt B:2
8 anmälda
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
-1Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB)
09:00Målilla R&KSAkribori - Davignon I13
1Matilda HögbergGigolo
09:07Bratteborgs RSHector (SWB) - Rambo (SWB)8
2Emelie DahlbergDiamond Aroma
09:14Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds3
3Mikaela HallbergLa Miro
09:21Vimmerbyortens RFLasandos - Irco Marco6
4Klara KågeforsFigaro
09:28Vimmerbyortens RFCaprimond - Good Future11
5Lisa WihlborgCAF Whistle Jacket
09:35Grännabygdens RFLucentini - Allerliebste18
6Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB)
09:42Vimmerbyortens RFShogun - Uttini5
7Annica HultmanKairos Akello (SWB)
09:49Kinda RFAkribori - Amiral7
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:3
Lagklass div 2
11 anmälda
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Hanna AugustssonCeleste
10:15Bratteborgs RSOkänd - Okänd21
2Madeleine LindhExcell T
10:23Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx12
3Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB)
10:31Vimmerbyortens RFShogun - Uttini5
4Lisa WihlborgCAF Whistle Jacket
10:39Grännabygdens RFLucentini - Allerliebste18
5Annica HultmanKairos Akello (SWB)
10:47Kinda RFAkribori - Amiral7
6Klara KågeforsFigaro
10:55Vimmerbyortens RFCaprimond - Good Future11
7Matilda HögbergGigolo
11:03Bratteborgs RSHector (SWB) - Rambo (SWB)8
8Mikaela HallbergLa Miro
11:11Vimmerbyortens RFLasandos - Irco Marco6
9Camilla JanssonRiwal
11:19Grännabygdens RFRichfield - Warsteiner10
10Emelie DahlbergDiamond Aroma
11:27Vimmerbyortens RFAram - King of Diamonds3
11Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB)
11:35Målilla R&KSAkribori - Davignon I13
 
till toppen

Klass 1 - Dressyr Lätt A:3
Lagklass div 2
11 anmälda
Överdomare: Monica Bergh
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Johansson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
1Frida UddhSaga Twist (SWB)
12:00Bratteborgs RSAkribori - Uttini17
2veronica höglundPiet A.
12:08Grännabygdens RFWobke 403 - Anne 3409
3Sandra StridhAshburne
12:16Grännabygdens RFArgentan I - Perser xx16
4Kristina TorstenssonSindarve Magi
12:24Vimmerbyortens RF 19
5Anneli DidrikBrizilla
12:32Eksjöortens RFBriar (SWB) - Ceylon4
6Nina Löfquist-DehlinZtar af Källstorp (SWB)
12:40Målilla R&KSAkribori - Davignon I13
7Madeleine LindhExcell T
12:48Vimmerbyortens RFCorall - Bold Irish xx12
8Rebecca BergquistLapard
12:56Eksjöortens RFJeopardy - Herkules1
9Mirjam BlomsterCamille
13:04Vimmerbyortens RFDardel - Walör2
10Annika Rönning OlssonMagic Moment
13:12Vimmerbyortens RFNactus - Pajazzo14
11Malin HermanssonHarvest
13:20Bratteborgs RSQuite Easy - Cardento20
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport