Klass 1 - Dressyr Medelsvår B:5
3 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Petersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Helene LiljenbergWeltfhyr LH
13:30Vetlandaortens RFWeltman - Stanford 
2Sofie MöllerPeter Pan
13:37Jönköpings FKEighty Eight Keys xx - Landprinz I 
3Emelie JönssonAston Martin
13:44Eksjöortens RFCalido I - Lauries Crusador xx 
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:2
13 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Petersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
1Piroschka FaschingDammit
11:00Nässjö RidklubbBayron (SWB) - Opius 
2Marie SörmvallDollman
11:06Ostkustens DRElectro - Falstaff 
3Helene LiljenbergWeltfhyr LH
11:12Vetlandaortens RFWeltman - Stanford 
4Agneta JohanssonShining Ghost
11:18Hageby RidklubbShogun - Elfenspuk 
5Daniela JohnssonBoss
11:25Vetlandaortens RFBriar - Stanford 
6Jennie KjellgrenLivingstone
11:31Ostkustens DRLagoheidor - Rolando 
7Sophie AlmCharline IX
12:22Vikbolandets RFZeppelin - Brabant 
8Jennie NilssonBarrington
12:28Ostkustens DRAkribori - Ganesco 
9Emelie JönssonAston Martin
12:35Eksjöortens RFCalido I - Lauries Crusador xx 
10Ida BofeldtKilkenny
12:41Nässjö RidklubbWarsteiner - Maraton 
11(Felix )Åsa Hjalmarsson EverbrandCanisse
12:47Ostkustens DRGood Future - Allegretto 
12Karin MagnussonDemian
12:54Vikbolandets RFD-Day - Bernstein 
13Kim BohmanRoyal Aviator
13:00Gamleby RKPomme Royal - Allegro 
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:6
13 anmälda
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Domare C: Christina Petersson
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamning 
-1Matilda LindkvistBintje
09:00Ekenässjöns HSKSacino - Dolomit 
1Maria FalkDon Henry
09:06HultsfredsbygdenDon Frederico - Longchamp 
2Ida BofeldtKilkenny
09:12Nässjö RidklubbWarsteiner - Maraton 
3Jennie KjellgrenLivingstone
09:18Ostkustens DRLagoheidor - Rolando 
4Josefine GullbergBilbo
09:24Ostkustens DRDardel - Amiral 
5Marie SörmvallDollman
09:30Ostkustens DRElectro - Falstaff 
6Kim BohmanRoyal Aviator
09:51Gamleby RKPomme Royal - Allegro 
7Åsa BossonChapsy
09:57Ekenässjöns HSKChapman - Legend 
8Maria JungerstamSasha
10:03Ölands RFDe la Gardie - Chirac 
9(Felix )Åsa Hjalmarsson EverbrandCanisse
10:09Ostkustens DRGood Future - Allegretto 
10Linda NilssonIsadora T
10:15Eksjöortens RFUskudar des Malais (SF) - Furioso III 
11Karin MagnussonDemian
10:21Vikbolandets RFD-Day - Bernstein 
12Maria FalkPaganini
10:27HultsfredsbygdenPlayboy - Silbergraf 
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lätt A:3
14 anmälda
Klassen börjar ca kl 16.15
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Christina Petersson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamning 
1Maria FalkPaganini
 HultsfredsbygdenPlayboy - Silbergraf 
2Erik JohanssonTanette
 VästerviksortenTamburin - Iran 
3Ulrika BrünMarwin
 Fagereke RFJunker - Courbett 
4Malin TellSpars
 Kinda RFStart - Jumis 
5Christina AnderssonPomona
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant 
6Maria FalkDolores
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Weltmeyer 
7Elisabeth StenquistZebylon
 Eksjöortens RFKrius xx - Kaliber 
8Camilla JanssonQuidam de Camilia
 Nässjö RidklubbQuite Easy - okänd 
9Liz KarlssonMay Day
 Fagereke RFCesam - Kaliber 
10Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus 
11Linda RyderstenKenzo (SWB)
 Vretagymnasiets HFMaraton - Ganesco 
12Maria FalkDon Henry
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Longchamp 
Emmelie KarlssonDon Shuffle EK
 Ostkustens DRDon Schufro - Sandro Song 
13Maria FalkSixten
 HultsfredsbygdenKrius xx - Napoleon 
 
till toppen

Klass 5 - Dressyr Lätt B:2
20 anmälda
LB:2 delad i 2 klasser, se även klass 5A. Klassen börjar ca 11.30
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Carina Kind
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Maria FalkPaganini
 HultsfredsbygdenPlayboy - Silbergraf41
2Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB)
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini24
3Lina BjörkmanMirenya
 Kinda RF 32
4Camilla PerssonBarcardi
 Kinda RFAlgarve xx - Herkules7
5Liz KarlssonMay Day
 Fagereke RFCesam - Kaliber38
6Stina HultqvistTindra (SWB)
 Sävsjö RidklubbPrestige VDL - Happy Day55
7Elisabeth StenquistZebylon
 Eksjöortens RFKrius xx - Kaliber11
8Åsa LindforsJR
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral59
9Petra StrömbergFuriozo
 Boxholms RKKulak ox - Etat ox50
10Hannah PalmquistWinzton Brandy
 Vetlandaortens RFNotariat - Probat20
11Maria FalkSixten
 HultsfredsbygdenKrius xx - Napoleon18
12Mirjam BlomsterCalling Wild
 Vimmerbyortens RFokänd - okänd47
13Camilla JanssonQuidam de Camilia
 Nässjö RidklubbQuite Easy - okänd6
14Marie KrantzLina
 Nässjö RidklubbBriar - Vancouver3
15Piroschka FaschingDammit
 Nässjö RidklubbBayron (SWB) - Opius51
16Kristina AdolfssonTariff
 Nässjö RidklubbLeuthen I - Swift31
17Linda RyderstenKenzo (SWB)
 Vretagymnasiets HFMaraton - Ganesco34
18Siri BäckSky High Balloon
 Vimmerbyortens RFSpectacular Tide - Diaglyphard52
19Eva ÖlanderPoesi
 Kinda RFPoet - Maximus16
20Kristina TorstenssonAnderssonSindarve Magi
 Vimmerbyortens RFHugo - Marcus1
 
till toppen

Klass 6 - Dressyr Lätt C:2
21 anmälda
Klassen börjar kl 9.00
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Carina Kind
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-2Anna OlssonLancelot
 Fagereke RF 62
-1Cajsa LindkvistMyBel
 Ekenässjöns HSK 60
1Mikaela HallbergAmadeus
 Vimmerbyortens RF 25
2Mirjam BlomsterCalling Wild
 Vimmerbyortens RFokänd - okänd47
3Lina BjörkmanMirenya
 Kinda RF 32
4Ingela EbbessonGay-Shamrock (SWB)
 Vimmerbyortens RFShogun - Uttini24
5Malin ZeilonSan Serrano
 Vimmerbyortens RFStanford - Gaston40
6Åsa LindforsJR
 Nässjö RidklubbBriar - Amiral59
7Stina HultqvistTindra (SWB)
 Sävsjö RidklubbPrestige VDL - Happy Day55
8Nicole BorinBeckham (SWB)
 Eksjöortens RFBayron - Pontus49
9Hannah PalmquistWinzton Brandy
 Vetlandaortens RFNotariat - Probat20
10Gerd GärdeborgRomeo
 Nässjö RidklubbMaster - Urbino17
11Elin FrodeHawthorn Hedge
 Kinda RFThatching - Main Reef10
12Linn MobergBozanova (SWB)
 Kinda RFNobel - Cortez35
13Hanna StenbergZomira
 VästerviksortenRosario - Legaat19
14Siri BäckSky High Balloon
 Vimmerbyortens RFSpectacular Tide - Diaglyphard52
15Stina SjölanderDeputats
 Svarttorps RSDevejs - Gigess56
16Petra StrömbergFuriozo
 Boxholms RKKulak ox - Etat ox50
17Lis Spange RibbholmNyholms Bonnet
 Kinda RFBolero SPH86 - Ofero SPH8236
18Camilla PerssonBarcardi
 Kinda RFAlgarve xx - Herkules7
19Eva ÖlanderPoesi
 Kinda RFPoet - Maximus16
 
till toppen

Klass 5A - Dressyr Lätt B:2
15 anmälda
LB:2 delad i 2 klasser se även klass 5 Klassen börjar ca kl 14.00
Tävlingsledare: Ann Karlsson
Speaker: Victoria Gustafsson
Domare C: Christina Petersson
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Maria FalkDolores
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Weltmeyer43
2Linn MobergBozanova (SWB)
 Kinda RFNobel - Cortez35
3Malin ZeilonSan Serrano
 Vimmerbyortens RFStanford - Gaston40
4Stina SjölanderDeputats
 Svarttorps RSDevejs - Gigess56
5Ulrika BrünMarwin
 Fagereke RFJunker - Courbett57
6Marie JohanssonCarmen (F.2) (SWB)
 HultsfredsbygdenLemon - Zorn45
7Christina AnderssonPomona
 VästerviksortenZinsky xx - Brabant8
8Märta ClaessonLundinCapricorn CTH
 Kullabygdens RFBayron (SWB) - Chirac48
9Nicole BorinBeckham (SWB)
 Eksjöortens RFBayron - Pontus49
10Gerd GärdeborgRomeo
 Nässjö RidklubbMaster - Urbino17
11Eva StenssonGibson
 Ostkustens DRWeltman - Cyrano15
12Malin TellSpars
 Kinda RFStart - Jumis39
13Emma ZackrissonGant
 Sävsjö RidklubbGuinness - Kaliber13
14Elin FrodeHawthorn Hedge
 Kinda RFThatching - Main Reef10
15Maria FalkDon Henry
 HultsfredsbygdenDon Frederico - Longchamp42
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport